Yediveren limon ağacı hastalıkları nelerdir?

Limon ağaçlarında genel olarak görülen hastalık Uçkuran hastalığı olarak bilinir. Limon ağaç türlerinde veya saksılarda olan limon türlerinde dahi yediveren limon ağaçlarınnda görülen uçkuran hastalığı oldukça zararlıdır. Limona hatta direkt ağaca zarar verebilir. Yediveren limon ağacı hastalığı? Peki Uçkuran hastalığı belirtileri nelerdir?

Limon ağacı budamasını, kuru alma ve uç alma işlemlerini zamanında yapmalıyız. Kütdiken limonlarda budama temmuz, ağustos ve eylül ayıaylarında yapılması önemlidir. Uçkurutana ve birçok hastalığa karşı sonbaharda azotlu gübre kesinlikle verilmemelidir. O yılın sürgünleri kışa odunlaşmış olarak girmelidir. Uçkurutanlı dallar görüldüğü zaman, kuruma yerinin 18 – 22 cm altından kesilmesi önemlidir.

Yediveren Limon Ağacı Özellikleri

Bu limon türünün meyvesi orta büyüklüktedir. Memeli bir limon olarka bilinir.
Depolama ömrü çok uzundur. Ağaç boyları uzundur, verimli meyveler verir.
Orta mevsim çeşididir. Yediveren limon ağacı hasada kasım ayında yapılır. Hastalıklara karşı oldukça dirençlidir.

Saksıda Limon Budama >>

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir