Türkmenistan’da deport nasıl kaldırılır?

Çıkış yaparken cezasını ödemeyen veya farklı kanun ihlallerinden sınırdışı edilenler deport olabilirler. Deportların belli süreleri vardır. Deport olduğunuz ülkeye cezanız bitene kadar giremezsiniz. Deport kaldırma kanunun vardır. Türkmenistan Vatandaşına deport kaldırma yapılırken hangi yolların kullanılması gerekiyor. Türkmenler için deport kaldırma ceza ödemeden çıkanlar için çalışma izni ile giriş yapılabilir diyebiliriz. Türkiye’den kendinize uygun bir iş bulursanız çalışma izni davetiyesi ile yeniden giriş yaparsınız.

Türkmenistan Vatandaşının Deportu Nasıl Kalkar?

Kaçak olarak yaşadınız ve Türkmenistan’a çıkış yaparken ceza parası ödemediniz kaçak kaldığınız süreye yakın deport olursunuz. Bu 5 yıla kadar çıkabilir. Vize ihlalinden yakaladınız bu seferde ülkeyi terke davet evrakı kendisine teslim edildiği zaman hava limanı vize ihlal bürosundan cezalarını yatırmazlarsa 5 yıl deport olurlar. Cezalarını yatırırlarsa Türkiye’de kaçak kaldığı sürece deport edileceklerdir. Yani yabancı ülke vatandaşları Türkiye’de kaçak olduğu zaman ceza parasını ödesede deprot olacaklardır. Ceza parasını ödeyerek çıkış yapan Türkmenistan vatandaşları kaçak kaldığı süre kadar Türkiye’ye giremezler.

Türkmenistan deport islemleri

Türkmenistanlılar İçin Çalışma davetiyesi ile deport kaldırma

Türkmen vatandaşları için çalışma izni vizesi denebilir. Bir çok Türkmen vatandaşı Türkiye’den doport olduğu zaman çalışma izni başvurusu yaparak Türkiye’ye giriş yapabilmektedirler. Türkiye’den deport olmuş Türkmenistan için çalışma izni yapılarak deport kaldırma yapılabilir. Kadınlar için deport kaldırmanın en kolay yolu çalışacağı bir işveren bularak ev hizmetleri adı altından çalışacağı kişinin üzerinden çalışma izni başvuru yapmasıdır. Bu doğru bir şekilde yapılırsa çalışma bakanlığı genel olarak ihtiyaç durumuna göre kabul etmektedir.

Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır?

Meşruhatlı vize olarak giriş yapabilirsiniz. Dava açma gibi yollarda vardır lakin bu daha uzun ve sonu belli olmayan çoğunlukla red cevabı alınan bir durumdur.