Almanya’da mevsiminde meyve yeme oranı yüksektir. Elbette Kiraz vakti geldiğinde Almanya vatandaşları ‘da kiraz almaktalar. Almanya’da kiraz fiyatları dikkat çeken bir sorudur. Özellikle Türkiye’den gelen kirazlar hem Almanlar hemde Almanya-da yaşayan Türkler için önemli bir meyvedir. Kiraz Almanya ve AB ülkelerinde 10 € ile 12 € arasında alıcı bulmaktadır. Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri ve Rusya ‘ya 30 ile 32 kalibreli ziraat kirazları ihraç edilmektedir. 2024 yılında Almanya ‘da kiraz 4 € dan alıcı bulabilmektedir. Almanya’da kiraz fiyatları 2024 yılı ise yine 4 – 5 € civarında olabilir. Bu fiyatlar resmi bilgiler değil-dir.

Avrupa’da Türk Kirazı Fiyatları

Türkiye’de çeşitli türlerde kiraz yetişmektedir. Bu kiraz çeşitleri şunlardır; iri, sert ve tatlı meyve eti, çatlamaya dayanıklı meyvesi, uzun-yeşil sapı, yola ve muhafazaya dayanıklılığı ile dünyanın en önemli kirazları arasına girmiş olan ve Avrupa’da ‘Türk Kirazı’ olarak bilinen Ziraat kirazı çeşididir. Son yıllarda Davraz kirazı çeşidi ıslah edilmiş ve üretime başlanmıştır. Almaya’da güncel kiraz fiyatları >>

Almanya'da Kiraz Fiyatları

Avrupa Ülkelerinde Kiraz Fiyatları; Kiraz Türkiye’de yetişen bir meyvedir. Avrupa ülkeleri ve Rusya kirazı Türkiye’den almaktadır. Kalibreli kiraz fiyatları Avrupa’da 5 € civarında alıcı bulabilmektedir. Almanya’da satılan kirazlar birinci sınıf kalitededir. Türk Kirazı Almanya’da büyük ilgi görmektedir. Özellikle Anadolu’nun çeşitli illerinde yetişen kiraz çok tatlı ve sağlıklı olur. Almanya kiraz fiyatları 2024,Almanya’da kiraz önemli bir meyvedir ilerleyen yıllarda da ilgi görecektir.

Almanya’da kiraz kaç €

Almanya’da kiraz fiyatları mevsimsel olarak veya kiraz mevsiminde olmak üzere değişik fiyatlara satılabilir. Almanya’da kiraz yetiştirilebilir. Ancak, kirazın yetiştirilme başarısı bölgesel iklim koşullarına ve çeşit seçimine bağlı olarak değişebilir. Almanya’nın bazı bölgeleri kiraz üretimi için daha uygun iklim koşullarına sahiptir.

Almanya’nın güney bölgeleri, özellikle Ren Nehri vadisi ve bazı diğer bölgeler, kiraz yetiştirmek için daha elverişli sıcaklık ve güneşlenme sürelerine sahip olabilir. Bu bölgelerde daha başarılı kiraz üretimi yapılabilir. Kuzey bölgelerinde ise soğuk iklim koşulları nedeniyle daha zorlu olabilir. Kiraz üretiminde uygun çeşit seçimi, toprak hazırlığı, sulama ve bakım gibi faktörler büyük önem taşır. Bazı çeşitler soğuklara daha dayanıklıdır ve Almanya’nın çeşitli bölgelerinde başarıyla yetiştirilebilir.

Eğer Almanya’da kiraz yetiştirmeyi düşünüyorsanız, bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarını araştırarak ve yerel tarım uzmanlarından tavsiye alarak hangi çeşitlerin ve yetiştirme tekniklerinin bölgenizde daha iyi sonuç vereceğini öğrenebilirsiniz.

Almanya’da Kiraz Fiyatları

Bir yanıt yazın