Salonda yetişen beyaz renkli çiçekler

Salonda büyüyen beyaz çiçek türleri hangileridir?

Evinizde salonda saksılarda yetişebilen beyaz renkli açan çiçekler hakkında size bilgiler vereceğiz. Hangi tür çiçekler beyaz açar? Beyaz açan çiçeklerin isimleri nelerdir? Beyaz açan salon çiçekleri, Evde yetişebilen beyaz çiçekli bitkiler nelerdir? Sizlere salonda yetişebilen beyaz çiçekleri olan bitkiler ile ilgili bir yazı hazırlıyoruz. Beyaz açan salon çiçekleri

  • Barış Çiçeği (Spati filyum) : Yavaş büyür, özellikle ev ortamında kapalı ortamlarda çokiyi yetişmektedir. İlkbahar ayı ve yaz aylarında çiçek açan bir bitki türdür. 
  • Kalanşo Çiçeği: Küçük çiçekleri olur. farklı tonlarda çiçek açmaktadır. İlkbahar aylarında gür olarak çaktadır. Sabit bir boyda durur. 
  • Beyaz Lilyum: Lilyum’un çiçek açan kısımlarının çapları 15 santimetre ve gövde kısmı ise 90 santimetreye ulaşana kadar büyümektedir. Çok güzel ve zarif bir türdür. Kapalı ortamlarda güzel yetişir. 
  • Gala Çiçeği: Direk camın önüne bırakılarak güneş ile teması sevmez. Kışın az sulama ister. Sulama yapılırken saksının her bölgesine su döktüğünüzden emin olunuz. 
  • Beyaz Yasemin Çiçeği: Torak konusunda seçici olmayan ilgi göstermeden de büyüyen bir beyaz çiçek türüdür. Kapalı olan her yerde yetişebilir. 
  • Mandevilla Çiçeği: Tırmanıcı ve sarmaşık türleri vardır. Düzenli sulanmalıdır. Arada güneş ışığına bırakmanız önemlidir. Güneşte daha iyi yetişmektedir. 
  • Antoryum Çiçeği: Bakımı kolaydır. Kurur ise budanmalıdır. Kapalı yerleri çok seven bir bitki türüdür. Beyazın yanında diğer renklerde de açmaktadır. 
Salonda açan çiçekler
salonda beyaz saksı çiçeği
Beyaz salon çiçekleri

Saksıda Yetişen Beyaz Çiçek Türleri

Evde, salonda, ofiste, işyerinde kısaca kapalı ortamlarda yetişen beyaz açan çiçek çeşitleri şunlardır; Saksıda yetişen beyaz çiçek isimleri; Barış Çiçeği (Spati filyum), Kalanşo Çiçeği, Beyaz Lilyum, Gala Çiçeği, Beyaz Yasemin Çiçeği, Mandevilla Çiçeği, Antoryum Çiçeği.