Oturma izni kartı ne kadar sürede çıkar?

Oturma izni kartı ne kadar sürede çıkar?

Oturma izni kimlik kartı gelmedi !!! Oturma izni kimlik kartım ne zaman gelecek nasıl öğrenebilirim. Türkiye’de oturma izni başvurusu yapan yabancılar dosya tesliminden sonra oturma izni kimliğinin ne zaman geleceğini merak etmekteler. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bu konuda yeni bir link açarak yabancıların kimlik sorunuçlarına ulaşabileceği bir alan oluşturmuştur. İkamet kartım gelemedi? Bu konuda başvuru evaklarınız ile ikamet izni sonuçlarına ulaşabilirler.

İkamet izni kartım ne zaman gelecek?

Oturma izni kimliklerinizi kontol edeceğiniz bir uzantı mevcuttur. Göç İdaresi Web sitesi üzerinden kimliklerinizi kontrol edeceğiniz uzantı şu şekildedir? Oturma izni kimliğinizi bekliyorssanız yani dosyanızı teslim ettiyseniz bu linkten başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İkamet izni başvuru sonucu öğrenme

Oturma izni almak için dosyanızı teslim ettiyseniz bu linke tıklayarak ikamet izni başvuru bilgilerinizi girerek sonucunuza ulaşabilirsiniz. Yabancıların ikamet izni kart sonucunu öğrenebileceği web sitesi Göç İdaresinin resmi web sitesidir.

ikamet izni kartım gelmedi

Oturma izni kartım nerede nasıl öğrenirim?

Türkiye’ye gelen yabancı ülke vatandaşlarına kısa dönem ikamet izni hakkı verilmektedir. Türkiye’de kısa dönem 1 yıllık ikamet izni başvurusu yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları vize süresi bitmeden önce oturma izni başvurusu yapmak zorundadır. Türkiye’ye gelen yabancı ülke vatandaşı nasıl ve nereye oturma izni başvurusu yapabilir. Oturma izni başvurusu yapmak için bir adet biometrik fotoğraf ve bir yıllık yabancılara oturma izni için verilen sigorta yaptırarak online başvuru yapabilirsiniz. Yabancılara 1 yıllık oturma izni başvuru linki https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresidir.

Daha fazla bilgi almak için 157 yi arayınız.

One thought on “Oturma izni kartı ne kadar sürede çıkar?

Bir yanıt yazın