Azerbaycan davet mektubu

Azerbaycan’a davet mektubu nasıl gönderebiliriz? Azerbaycan davet mektubu göndermek için nasıl bir metin hazırlamak gerekiyor. Azerbaycan Cumhuriyetine turizm amaçlı davetiye gönderilebilir. Azerbaycan vatandaşının deport olmaması kaydıyla bu davetiye işe yaramaktadır. Kişinin Türkiye’den deportu yoksa Azerbaycan vatandaşı Türkiye’ye davetiyesiz gelebilir. Ama kişi deportlu ise davet mektubu bir işe yaramayabilir. Azerbaycan’a davet mektubu >>

Azerbaycan’a iş davet mektubu nasıl gönderilir?

Türkiye’de kaçak kalmış ve cezasını ödemeden çıkmış olan Azerbaycan vatandaşlarına çalışma izni davetiyesi gönderebilirsiniz. Azerbaycanlılara iş davet mektubu nasıl yapılır? Öncelikle notere giderek bir taahhütname hazırlayınız. Davet edeceğiniz kişinin pasaport ve kişisel bilgileri ile kısaca “yeme, içme, barınma masrafları bana aittir. Kişiyi çalışma izni için Türkiye’ye davet ediyorum. Gelirimin bunu uygun olduğunu taahhüt ediyor” diye bir metin notere onaylattırılır. Bu onaydan sonra belirli süreli iş sözleşmesi yapılarak Azerbaycan vatandaşına gönderilir.

Azerbaycan’a davet mektubu yollama

Azerbaycan'a davet mektubu

Hazırlayacağınız bu iki evrakı Azerbaycan vatandaşına göndereceksiniz. Belirli süreli iş sözleşmesinde kendi adının altına imza attıktan sonra bu davet mektubunu Azerbaycan’da bulunan Türk konsolosluğuna götürerek referans numarası talep edecek. Bu referans numarası ile Türkiye’de çalışma izni başvurusu internet üzerinden online yapılacaktır.

Azerbaycan çalışma izni davetiyesi fiyatları

Çalışma davetiyesi gönderdiğiniz kişinin çalışma izni belli olduğu zaman vergi dairesine 125 ₺ ve 1.140 ₺ civarından bir harç yatırılacaktır. Bu ödemeden sonra kişi iş vizesi alarak Türkiye’ye girebilmektedir.