Mezarlıklara çiçek almak için karar verdiniz? Mezarlıklara çiçek nereden alınır? Mezarlık çiçekleri seçerken nelere dikkat edilir? Yaz kış mezarda çiçek açar mı? Hangi çiçekleri alırsam mezarlık için uygun olur? Mezarlıklara çiçek almak için dikkat edeceğiniz bazı hususları sizin için yazacağız. Bir yakınınız için mezarlıklara çiçek dikmeye karar verdiniz ma çiçeği nereden alacağınız konusunda kararsız kaldınız veya hangi çiçeği alacağınızı bilmiyorsunuz.

Mezarlığa dikmek için çiçek nasıl seçilir?

Öncelikle mezarlıklara için size bir kaç çiçek önerisi verelim. Mesela iris çiçeği, acem halısı çiçeği, bodur güller ve çeşitli sarmaşıklar ile herdem yeşil kalan bitkileri tercih edebilirsiniz. Bu tür çiçekleri almak veya ekimini yapmak için tohumculuk yapan veya tohum satan yerlerden çiçek ve bitki tohumu alabilirsiniz ikinci seçenek ise yakınınızda bir çiçekçi bularak uygun bitkileri seçebilirsiniz.

Mezarlığa hangi çiçek alınır? Çiçek nasıl seçilir?

Mezarlığa çiçek nereden alınır?

Mezarlık için çiçek dikimine karar vermeden önce mezarlıkların biraz eski olması yani vefat eden yakınınızın üzerinden uç beş ay geçmiş olması daha sağlıklı olacaktır. Toprak oturduğu zaman mezara dikeceğiniz bitki daha iyi yetişecektir. Mezarlığa bir çiçekçi veya peyzaj firmalarından alacağınız bitkileri dikebikirsiniz. Bir mezarlık için en iyi çiçek alma yöntemi yöresel olarak da tercihlere bağlıdır. Mezarlık çiçeklerini çiçek satış mağazası, çiçek ve bitki tohumu satışı yapanlar üzerinden temin edebilirsiniz.

Bazı bölgelerde her dem yeşil bitkiler tercih edilir. Yeşil yapraklı mezarlık bitkileri çiçekçiler den alınabilir. Özelikle farklı türde sarmaşık veya çalı türü bitkiler seçilebilir. Mezarlık çiçekleri için en yakın bitki satış noktalarına müracaat edebilirsiniz.

Mezarlığa uygun çiçek nereden alınır İstanbul

İstanbul için mezarlığa canlı çiçek almak isteyenler en yakın çiçekçiler den mezarlığa uygun çiçek alabilir. Mezarlığa uygun çiçek satın almak (mezarlığa dikmek için) isteyenler İstanbul’da çiçekçi, peyzajı ve İBB nin toplu bitki satan alanlarından satın alınabilir. Mezarlığa uygun bitkiler seçip kendiniz dikim yapacaksanız bu yerler tavsiye edilir.

Mezarlığa çiçek nereden alınır?

Bir yanıt yazın