Kabak Çekirdeği Yağı

Kabak Çekirdeği Yağı

Cucurbitaceae (kabakgiller) familyasından olan kabak, birbirinden farklı tür ve cinsleri içinde barındıran, tohum, çiçek ve meyveleri yiyecek olarak kullanılan bir sebze türüdür. Kabak Çekirdeği Yağı Hakkında Bilgiler, Kabak Çekirdeği Yağı; Kabak çekirdeği yağı kullanıcı Yorumları, Kabak çekirdeği yağı prostat için NASIL KULLANILIR, Kabak çekirdeği yağı hakkında, Kabak çekirdeği yağı kurt için Nasıl KULLANILIR, Kabak çekirdeği yağı saç, Kabak çekirdeği yağı prostata iyi gelir mı, Kabak çekirdeği yağı cilde faydaları, kabak çekirdeği yağı nelere iyi gelir, kabak çekirdeği yağı fiyatları, kabak çekirdeği yağı nereden alınır?

Kabak Çekirdeği Yağı Nedir?

Cucurbitaceae (kabakgiller) familyasından olan kabak, birbirinden farklı tür ve cinsleri içinde barındıran, tohum, çiçek ve meyveleri yiyecek olarak kullanılan bir sebze türüdür. Yazlık kabak olarak adlandırılan ve meyveleri olgunlaşmadan kullanılan türleri olduğu gibi (cucurbita pepo), meyveleri olgunlaştıktan sonra kullanılan ve kışlık kabak olarak adlandırılan türleri de vardır (cucurbita moschata).

kabak çekirdeği yağı faydaları

Kabağın genellikle meyveleri tüketilmesine rağmen, tohumları da çerez ve yüksek kaliteli bitkisel yağ kaynağı değerlendirilmektedir. Kabak Çekirdeği Devlet Desteği >>Kabak çekirdeği yağı neye iyi gelir? Kabak çekirdeği yağı nasıl kullanılmalıdır? Kabak çekirdeği yağı prostat için nasıl kullanılır? Parazit icin kabak çekirdeği nasıl kullanılır?

kabak çekirdeği nedir

Kabak Çekirdeği Yağı Faydaları nelerdir?

Kabak çekirdeği yağ ve proteince zengindir. Kuru madde üzerinden yağ içeriği %30-45, protein içeriği %30-40 ve karbonhidrat içeriği ise %25-30 civarındadır. Bir avuç kabak çekirdeğinin (34,5 gr) günlük E vitamini ihtiyacının 1/3’ünü karşıladığı belirtilmektedir. İçerdiği besin öğeleri bakımından Mg, Mn ve P için çok iyi; Fe, Cu, protein, tekli doymamış yağ ve çinko açısından ise iyi bir kaynaktır.

One thought on “Kabak Çekirdeği Yağı

Bir yanıt yazın