Belediye Ağaç Budama Dilekçe Örneği

belediye ağaç budama dilekçe örneği

Belediye Ağaç Budama Dilekçe Örneği

Belediye ağaç Budama ve Kesim dilekçesi

Bulunduğunuz ilçelerden belediyelere bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak, yollarda, bina önlerinde veya evlere zarar verecek duruma gelmiş ağaçların budanması veya kesilmesi için dilekçe ile talepte bulunabilirsiniz. Büyükçehir sorumluluk alanlarından veya ilçe belediyelerinden ağaç budama ve ağaç kesimi için taleplerde bulunabilirsiniz.

ağaç budama ve Ağaç kesme

Belediye Ağaç Budama Dilekçe Örneği

Ağaç Budama Dilekçe Örneği; Ağaç Budama Dilekçesi İndir linkine tıklayarak elde ettiğiniz dilekçe örneğini doldurarak bağlı olduğunuz belediyeye giderek dilekçenizi teslim edebilirsiniz. Belediye uygun görürse veya sorumluluk alanında ise ağaçlarınızı budayabilir. İlçe belediyeleri veya Büyükşehir belediyelerine bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne teslim ederek dilekçenizin cevabını bekleyebilirsiniz. Bütün Büyükşehir ve ilçe belediyeleri ağaç budama için yazdığınız dilekçelerinize olumlu veya olumsuz cevap verecektir.

Belediye Ağaç Kesme Dilekçe Örneği

Ağaç Kesmi Dilekçe Örneği; Ağaç Kesimi Dilekçe İndir linkine tıklayarak ağaç kesimi talebinde bulundamak için mahallenizin bağlı olduğu ilçe belediyesine talepte bulunabilirsiniz. Ağaç kesimi için ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olan alanlarda belediyeler gerekli incelemeyi yaparak ağaç kesimini yapabilirler. Büyükçehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü veya İlçe Belediyeleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü ağaç kesimi için verdiğiniz dilekçelere sorumluluk alanlarına göre olumlu veya olumsuz cevap verecektir.

Belediyeye Ağaç Budama Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İkamet ettiğiniz ilçelerde bulunan size veya çevreye zarar verdiğini düşündüğünüz ağaçların (yol, kaldırım, park) belediye tarafından budama yapılmasını talep edebilirsiniz. İster bireysel ister apartman kararı ile budama talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak formu indirin ve doldurarak park ve bahçeler müdürlüğü’ne teslim ediniz. Bazı ağaç türlerini budama yapmak için özel izin almanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Ağaç bahçenizde de olsa kesme be budama yapamazsınız.

Belediyeye Ağaç Kesme Dilekçe Yazma

Çeşitli sebeplerle çevreye ve insanlara zarar vereceğini düşündüğünüz ağaçların kesilmesi için yukarıda verdiğimiz linkdeki dilekçe örneğini indirerek doldurup bağlı bulunduğunuz belediye park ve bahçeler müdürlüğü’ne teslim edebilirsiniz. Ağaç kesme ve budama dikeçesi örneği

2 thoughts on “Belediye Ağaç Budama Dilekçe Örneği

Bir yanıt yazın