Siyah renklerde açan çiçekler

Hangi Bitkiler Siyah Çiçek Açar? En çok bilinen siyah renklerde çiçek açan bitkiler; Siyah Petunya ve siyah gül olarak bilinir. Siyah petunya çiçeği çok tercih edilmektedir. Son yıllarda siyah renkli çiçekler dikkat çekmeye başladı. Siyah renkli petınyanın mucidi; çiçek yetiştiricisi Jianping Ren’dir. Siyah petunyayı geliştirmek için dört yıl harcadığı söylenmektedir. Esasen kresal kesimlerde bir başka bir tür siyah renklerde çiçek açmaktadır.

siyah gül

Hangi Çiçekler Siyah Renkli Açar?

Bazı çiçekler siyah renkli olabilir. Mesela Siyah Gül vardır. Bunun yanında siyah petunya’da ortaya çıkmıştır. Siyah petunyayı çiçek ve bitki uzmanı ortaya çıkarmıştır. Yani eskiden siyah petunya diye bir çiçek türü yoktu. Bu çiçek türünün doğal olarak olmadığı söylenmektedir. Anadolu’da Giresun bölgesinde siyah renklerde açan farklı bir çiçek türü vardır. Bu tür hakkında araçtırma yapıp burada yazacağız. Siyah renkli bitkiler

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir