Yucca flamentosa (Avize çiçeği) nasıl bakılır?

avize çiçeği özellikleri

Yucca flamentosa (Avize çiçeği) nasıl bakılır?

Avize Çiçeği Hakkında Bilgiler

Avize çiçeği Yucca flamentosa olarak adlandırılan çok yıllık bir bitki çeşididir. Avize çiçeğinin çiçek rengi Beyzazdır. Avizeçiçeği Temmuz ve Ağustos aylarında çiçeklenmektedir. Çiçek görünüşleri çan ve avizeye benzediği için bu isim ile adlandırılamkatdır. Çiçeksürgünleri uzun olan bir bitkidir. Yucca flamentosa üretimi kökten ayırma, tohumla ve yan sürgünle yapılmakatdır. Bahçelere dikmek için 60 ile 70 cm aralıklı olarak dikebilirsiniz. Avize çiçeği ne zaman dikilir? İlkbahar ayında avize çiçeğinin dikimini yapabilirsiniz. Kış aylarında soğuklardan etkilenir. Kış mevsiminde korunacak yerlere dikilmesi önemsenmelidir.

avize çiçeği nedir

Avize Çiçeğinin Genel Özellikleri

Avize çiçeği sık dallı bir bitkidir. Avize çiçeği herdemyeşil olarak durur. Avize çiçeği boyları Boyu ve Çapı: 3-3,5 metreye kadar boy yapabilmektedir. Çapı 1-1,5 m kadardır. Avize Çiçeği Kokar Mı? Avize çiçeği yaprağı yeşil olarak durur, çiçeği kokulu değildir. Çiçek rengi beyazdır. Yaz ortası ve Sonbahar başı çiçeklenme zamanıdır. Meyvesi
yenilmez ve beyaz renklidir.

Avize Çiçeği Nerelerde Kullanılır?

Avize çiçeği aSınırlamada, çatı bahçelerinde, kent parklarında, refüjlerde, yollar ve caddelerde kullanılmaktadır. Avize çiçeğinin toprak istekleri Yarı gölge ve gölge alanlarda yetişebilir. Kumlu topraklarda yetişir. Toprak drenajı iyi olmalıdır. Su isteği orta derecedir. Avize çiçeği bakımı kolaydır.

Bir yanıt yazın