Yabancılara adres yerleşim belgesi alma

Yabancılara adres yerleşim belgesi alma

Yabancılara ikamet izni uzatma başvurularıiçin adres yerleşim belgesi talep edilmeketdir. Yabancı ülke vatandaşlarının adres yerleşim belgesi alabilmesi için nüfus müdürlüklerinden randevu alarak gitmesi gerekir. Yabancıların adres yerleşim belgesi alabilmesi için ev sahinininde orada olması işlerinizi kolaylaştıracaktır. Oturma izni için adres yerleşim belgesi nasıl alınır? oturduğunuz yerlerde ki ilçe nüfus müdürlüklerinden alınmaktadır. İkamet izni uzatmak isteyen yabancıların kimlikleri bitmeden adres kaydı yaptırmaları gereklidir. Adres kaydı yapılabilmesi için yabancının kimlik süresinin bitmemiş olması gerekir.

İkamet izni uzatmak için adres yerleşim yeri belgesi

Türkiye’de ikamet izniuzatma yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının adres yerleşim belgesi almaları gereklidir. Türkiye Cumhuriyeti nüfusuna kayıtlı olduğunuzu gösteren belgedir. İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinden alınabilir.

Türk makamları dışından alınan bir belge ise, Apostille şerhli ve Türkçe tercümesinin noter onaylı olması gerekmektedir. Apostille anlaşmasına taraf olmayan ülke vatandaşı olunması halinde söz konusu belgelerin ilgili ülke makamları tarafından onaylanması (konsolosluk onayı ve Dışişleri Bakanlığı veya bu konuda yetkilendirilmiş Türk Makamları) gerekmektedir.

İkamet izni uzatmak için adres yerleşim yeri belgesi

Yabancılar adres kaydını nasıl yapıtıracak? Öncelikle halen ikamet kimliği aktif olanların adres kaydı alabileceğini unutmayın. İkamet izni kimliğiniz var ise ve uzatma başvurusu yapmak istiyorsanız acilen adres yerleşim yeri belgesi almanız gerekmektedir.

Nüfus müdürlüğünden yabancılara adres kaydı alma; Oturma izni başvurusu yani uzatma yaptırmak için ev sahibi ile nüfus müdürlüklerinden randevu alınarak kayıt yaptırılmalıdır.

Bir yanıt yazın