Ü ile başlayan ağaç, çiçek, bitki isimleri

Ü harfi ile başlayan bitkiler

Türkiye’de bilinen ü harfi ile başlayan çeşitli bitkiler mevcuttur. Türkiye bitki florası bakımında oldukça zengindir. Korunarak ve saygı duyarak gidersek bu bitki çeşitliliği hem artacak hem kendi kendini koruyacaktır. Ü ile balayan bitki çeşitleri; Ü ile başlayan bitkiler

ü ile bitki adları bul

Ü harfi ile hagi bitkiler vardır?

  1. Üçbudak; Üç budak ülkemizde eğe yöresinden yetişen bit tütün türü olarak bilinir.
  2. Üçgül; Nemli ortamlarda yetişir. Bu bitki türü hayvansan yem kullanılmak üzere üretilmektedir. Yem üretme alanında çok büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır.
  3. Üryani; Bir erik çeşididir.
  4. Üryani Eriği; Üryani eriği KASTAMONU’da yetişen bit meyve türüdür. Başka yörelerde yetişmez. Sağlığa çok faydalı olduğu ileri sürülmektedir. Yaş olarak türketildiği gibi kuru olarakta tüketilir.
  5. Üst Bitken;
  6. Üst Deri;
  7. Üvez;
  8. Üzerlik;
  9. Üzüm; Türkiye’nin hemen hemen bütün bölgelerinde yetişen, siyah, beyaz ve kırmızı türleri olan bir bağ bitkisidir.

Ü harfli bitkiler

Alfabemizde ü harfi ile başlayan en çok bilinen bitki çeşitleri; Üzüm, Üçbudak, Üçgül ve Üryani Eriği (Kastamonu bölgesine özel) dir.

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitkiler hakkında bilgiler google reklamı