V ile başlayan bitki adları

V harfi ile bitki isimleri

Ülkemizde bilinen v harfi ile bitki isimleri aşağıda verilmiştir. Bu bitkilerden en çok bilini vişne meyvesi ile vanilya diyebiliriz. Şimdi v harfi ile başlayan bitkileri inceleyelim.

v ile vitki vişne

V ile bitkiler

Türkiye’de yetişen v ile başlayan bitki isimleri şu şekildedir.

  • Vanilya; Vanilya esasında bir baharat türüdür. Çok güzel hoş kokusu vardır. Tatlılara katılmaktadır. vanilya bir çiçek türüdür. Meyvesi 20 cm uzunluğunda, yassı, iki uca doğru incelmiş, parlak siyahımsı renkli bir kapsüldür. Kokusu özel tadı acı olarak bilinir.
  • Vejetasyon; Vejetasyon nedir? herhangi coğrafi bölgenin bir kesimi üzerinde, yaşam koşulları birbirine benzeyen bitkilerin bir arada toplanma anlamına gelir.
  • Venüsçarığı; Salepgiller ailesinde olan bu bit esasında bir süs bitkisidir.
  • Vişne; Vişne gülgiller familyasındandır. Meyveleri ekşimsidir. İstanbul ile Hazar Denizi arasında uzanan Kuzey Anadolu Dağları vişnenin anavatanı olarak bilinmektedir. Vişnenin botanikteki Latince adı Prunus cerasus, bugünkü Giresun’un eski adı olan Kerasus‘dan gelmektedir.

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitkiler hakkında bilgiler google reklamı