Sepet Çelenk Çeşitleri

Sepet ve Çelenk Türleri Hakkında Bilgiler

Çelenkler nereye gönderilir? çelenkler; açılış, düğün, nişan ve nikâh törenlerine gönderilmek için çeşitli bitkiler ile hazırlanmaktadır. Sepet ve çelenkler; genel olarak çiçek, dal ve yapraklar kullanılarak yuvarlak veya oval olarak hazırlanan çiçek sunum şekli olarak tanımlanabilir. Sepet ve çelenkler; açılış, düğün, nişan ve nikâh törenlerine gönderilmek için hazırlanır. Ülkemizde hediye olarak gönderilen çiçek düzenlemeleri arasında en çok, gösterişli olan sepetler tercih edilmektedir.

çelenk nedir

Çelenekler Nerelere Gönderilmektedir?

Sepet ve çelenk terimleri arasında bir kavram kargaşası bulunmaktadır. Günümüzde tüm açılış, düğün, nikâh ve cenaze törenlerine gönderilen, insan boyundan daha yüksek şekilde hazırlanmış çiçek topluluğuna çelenk adı verilmektedir. Fakat çelenk sadece cenazelere gönderilir. Çelenkler halka şeklinde olup içi boş değildir ve iki ayaklı olarak tasarlanmaktadır.

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.