Palmiye ağacı ne zaman budanır?

Palmiye ağacı ne zaman budanır?

Palmiye ağaçlarının budanmasıönemlidir. Çürüyen yaprakalr ağaçlardan uzaklaştırılır. Kabukların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Palmiye türü ağaçlarda profesyonel bir bakım işleri gerekmeketdir. Palmiye ağaçlarında gerçekleştirilen budama işlemi güzel görünümlü ve temiz bir görünüm sağlamak adına yapılır. Dikimden sonra uç kısımdan gelişen yapraklarla birlikte büyüme başlar. Yeni yapraklar oluştukları müddetçe alttaki eski ve yaşlı yapraklar ölür ve büyüme bu şekilde devam eder. Bazı palmiye türlerinde ise yaşlanan yapraklar kendileri dökülebilir. Büyüme bu şekilde devam edebilir. Palmiye ağacı budama Bazı türlerde yapraklar aşağı doğru yatık bir görünüm alır. Rüzgara maruz kaldığında ise dökülebilirler. Gerek gövde üzerinde asılı kalan gerekse yere düşen yapraklar ve meyveler kötü bir görünüm, kirlilik ve yangın gibi şeylere neden olabilirler.

Palmiye ağacı budama zamanı

Bu sebepten ötürü yaprakların budama işlemi ile uzaklaştırılması gerekir. Budama esnasında terminal tomurcuk ve sürgün kesinlikle zarar görmemelidir. Terminal tomurcuk veya sürgün zarar görürlerse ağacın ölmesinde doğrudan sebep olabilirler. Budama işleminde sağlıklı olan yapraklara kati suretle dokunulmamalıdır. Aksi durumda yaprakların besin üretme kapasiteleri azalır ve budanan ağaçların donlara karşı direnci azalır. Palmiye ağacı budama teknikleri; Palmiye ağacı profesyone budama ekiplerine yapılır. Palmiye budama işleriniz için bizi aramanız yeterli. Dikimden sonra uç kısımdan gelişen yapraklarla birlikte büyüme başlar. Yeni yapraklar oluştukları müddetçe alttaki eski ve yaşlı yapraklar ölür ve büyüme bu şekilde devam eder. Bazı palmiye türlerinde ise yaşlanan yapraklar kendileri dökülebilir. Palmiye budama firması Büyüme bu şekilde devam edebilir. Bazı türlerde yapraklar aşağı doğru yatık bir görünüm alır. Rüzgara maruz kaldığında ise dökülebilirler. Gerek gövde üzerinde asılı kalan gerekse yere düşen yapraklar ve meyveler kötü bir görünüm, kirlilik ve yangın gibi şeylere neden olabilirler.

Palmiye ağacı ne zaman budanır?

Palmiye ağAcı neden budanır?

Firmamızın Palmiye budama fiyatları uygundur. Budama ve kesimi yapılacak palmiye ağaçlarının fiyatlandırma çalışması yapılırken ağaçların resimlerine bakılır veya ağaçlar bizzat gelinip görülür. Ağaçların durumuna göre fiyat belirlenir. Fiyatlarımız ₺ üzerinden verilir. Palmiye ağaç türleri için budama veya kesim fiyatı almak için bizi arayarak destek alabilirsiniz. Firmamız İstanbul, Antalya, İzmir vb ilerde palmiye ağacı budamakta. Türkiye’de palmiye ağacı budama firması.

Yazın Palmiye Ağacı Budama

Yaz aylarında hasar gören palmiye ağaçlarının budama işlemlerini yapıyoruz. Palmiye budama için uzman ekiplerimiz ile hizmey sunmaktayız. Palmiye budama şirketi olarak sizlere kurumsal çözümler sunarız. Palmiye ağacında kurumuş dallar yapraklar kesilerek ağaçtan ayrılır. Palmiye budama için özel ağaç motoru gereklidir. Palmiye ağacı budarken budama aletlerinin dezenfekte edilmesi gerekir. Kışın Palmiye Ağacı Budama; Kış aylarında don olmadığı zaman palmiyenin bazı hasar görmüş kısımları budanabilir. Palmiye soğuklardan etkilenir bu yüzden kışın sarmak gerekebilir. Palmiye bakımı ve budama işleriniz için bizi aramanız yeterli. Havaların soğuk olduğu yerlerde palmiye ağacının soğuktan korunması için önlem alınmalıdır. Palmiye ağaçları soğuklara dayanıklı değildir. Donla karşılaşırsa ağaç zarar görür.

Palmiye Ağacının Genel Özellikleri

Palmiye ağaçları tropikal bir bitki türüdür. Türkiye’de yetişen palmiye ağaçları süs olarak dikilir herhangi bir şekilde meyve vermesi söz konusu değildir. Palmiye ağacının dünya çapında 200 den fazla türü ve 4000’i aşkın çeşitleri vardır. Palmiye ağacından şeker, yağ ve içki de üretilmektedir. Palmiye ağacının meyvesi Hindistan Cevizi; Süs maksadıyla Türkiye’de yetişen palmiye ağacının meyvesi olmaz. Anavatanında yetişen palmiye ağacının meyvesi Hindistan Cevizi‘dir. Hinsistan Cevizi meyvesinden bitkisel yağ, şeker, çeşitli lifler hatta içki bile üretilmektedir.

Palmiye Ağacı Kesimi

Bazı sebeplerden ötürü, yeni bina yapımı, yer değiştirme, ağacın tamamen kurumusı veya çevresel sebeplerden ötürü palmiye ağacının kesilmesi gerekebilir. Bu tür durumlardan ötürü palmiye ağaçlarının kesimi yapılır. Palmiye ağaç kesimi için bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın