Oturma izni teslim edilecek yerler neresi

Oturma izni teslim edilecek yerler neresi

Türkiye’de yabancıların ikamet – oturma izinleri artık göç idaresine teslim edilmeyecek. Göç idaresine verilecek evraklar özel kurumlar aracılığı ile yapılacak. İstanbul ve diğer illerde belirli noktalarda kurulacak özel firmalar yabancıların evraklarını teslim alacaklardır. Yabancı ülke vatandaşları Türkiye’de oturma izni başvurusu yapmak istediğinide evrakalrı hazırlayarak aracı kurumlara etslim edeceklerdir. Direkt Göç İdareleri başvuru almayacaktır. Yabancı oturma izni başvuruları sertifikalı özel kurumlar teslim edebilecektir.

Yabancı ikamet izni evrakları teslim edilecek yerler

Kısa süre içerisinde yabancılar oturma evraklarını göç idarelerine teslim edemeyecektir. Yeni yapılacak çalışmalara göre ikamet izni başvuru evraklarını sertifka almış yetkili kişiler teslim edecektir. Oturma izni başvurusu teslim edilecek yerler. Sertifika almış yetkili kişilerinin oturma izni başvurularını Göç İdaresi ile anlaşmalı özel firmalara teslim edilecektir. İstanbul ve Türkiye’ni çeşitli illerinden açılacak olan özel göç idaresi evraklarını teslim alacak kurumlar olacaktır.

Yabancılar Oturma İzni Evraklarını Kimlere Teslim Edecek?

ikamet izni teslim edilecek yerler

Türkiye’de bulunan yabancılar ikamet izni başvuru evraklarını randevu alına göç idaresine elden teslim yapamayacaktır. Oturma izni evrakları göç idaresnin anlaşma yaptığı kurumlar aracılığı ile gönderilecektir. Oturma izni başvurusu için yabancılar bu firmalara evrak teslimi yapacaklardır. Göç İdarelerine bu evraklar direkt etslim edilemeyecektir.

Oturma izni evraklarımı nereye göndereceğim?

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Tekirdağ, Samsun, Muğla, Hatay vb Türkiye’de bütün illerde açılacak oturma izni kabul eden kurumlara özel sertifikalı kişiler tarafından teslim edilecektir. Oturma izni başvurularını alan bu özel firmalar kendileri göç idaresine teslim edeceklerdir.

One thought on “Oturma izni teslim edilecek yerler neresi

Bir yanıt yazın