Kışın açan çiçeklerin isimleri

kışın çiçek açan bitkiler

Kışın Çiçek Açan Bitkiler

Bazı bitkiler kışın soğuk havalarda hatta karla kaplansa bile çiçekli olarak durabilirler. Kış mevsiminde çiçek açabilen çeşitli bitkiler mevcuttur. Kışın çiçek açan bitkilerin isimleri aşağıda verilmiştir. Karın altından çıkarak soğuklara ve karlara dayanıklı alan çok çeşitli çiçek çeşitleri mevcuttur. Kışın açan çiçek isimleri nelerdir? Kış mevsimlerine uygun olan bitki ve çiçek açan çeşitleri hakkında bilgiler sunacağız.

kış çiçekleri
 1. Açelya
 2. Atatürk Çiçeği
 3. Begonvil
 4. Çuha Çiçeği
 5. Defne
 6. Kasımpatı
 7. Kış Sümbülü
 8. Kış Kirazı
 9. Japon Ayvası
 10. Manolya
 11. Nergis
 12. Orkide
 13. Sıklamen Çiçeği
 14. Yıldız Çiçeği

Kış mevsiminde açan çiçek türleri

Açelya, Atatürk Çiçeği, Çuha Çiçeği, Defne, Kasımpatı, Kış Sümbülü, Kış Kirazı, Japon Ayvası, Manolya, Nergis, Orkide, Sıklamen Çiçeği, Yıldız Çiçeği vb çiçekçeşitleri kış aylaırnda da çiçekli kalabilmektedirler. Dış Mekan kış çiçekleri, Yaz kış kurumayan bahçe çiçekleri, Yıl boyunca açan bahçe çiçekleri, kışın çiçek açan agaclar, kışa dayanıklı bahçe çiçekleri, Karda açan çiçek resmi, hangi bitkiler kışın çiçek açar, karda çiçek açan bitki, kış mevsiminde çiçek açan çiçekler, kışın çiçekli olan bitki, kış ayında solmayan çiçekler, winter flower flowers

kış çiçeği türleri nelerdir
kışın çiçeklenen bitkiler

Kış Çiçekleri

Primula acaulus: Çuha Çiçeği Türü: Ülkemizde kışın çiçek parterlerinde ve balkonlarda saksılı bitki olarak kullanılmaktadır. Gölgeden hoşlanır. Kısa boyludur. Çok renkli çiçekleri ile kış aylarında vazgeçilmezler arasındadır. Mart ayında çiçeklenir. Çiçek salkımları tek çiçekten oluşur. Çiçekleri kokusuzdur. Yaprak yüzü hafif dalgalı, alt yüzü tüylüdür. Yaprak formu ters yumurta biçimindedir.

Dış mekânda begonvil: Çiçeklenme dönemi genelde ilkbaharda başlayıp kışı ılık geçen bölgelerde kış sonlarına kadar devam edebilir. Çiçeklenmesi bitse bile dekoratif yapraklarını dökmez.

Afrika menekşeleri: Bitkilerin evlerde yazın kuzeye veya doğuya bakan cam önlerine yerleştirilmesi önerilir. Kışın ise batı veya güneye bakan cam önleri uygundur.

Mine Çiçeği (L. Montevidens) Yaz ve kış aylarında leylak renkli çiçeklidir.

Kış aylarında açan çiçeklerle balkon ve bahçenizi süsleyebilirsiniz.

Kış ayında yetişen bahçe çiçekleri mevcuttur. Kışlık çiçek kategorisinden yer alan bu tür bitkiler kış mevsiminde yetişebilmektedir. Bakımları iyi yapılırsa kış ayında bile çiçekli bir alanda vakit geçirmeniz mümkündür. Kış mevsimine özel çiçekler. Kış ayında açan kışlık çiçeklerin isimleri;

KIŞLIK ÇİÇEKLER NELERDİR?

• Anthirhinum sp. (ASLANAĞZI)
• Bellis sp. (ÇAYIR GÜZEL)
• Brassica oleracea (SÜS LAHANASI)
• Dianthus barbatus (HÜSNÜ YUSUF)
• Dianthus chinensis (ÇİN KARANFİLİ)
• Cheirianthus sp. (ŞEBBOY)
• Myosotis sp. (UNUTMA BENİ)
• Silen sp. (NAKİL ÇİÇEĞİ)
• Viola sp. (MENEKŞE)

2 thoughts on “Kışın açan çiçeklerin isimleri

Bir cevap yazın