Çek Cumhuriyeti uzun dönem oturum izni

Çek Cumhuriyeti uzun dönem oturum izni

Çek Cumhuriyeti oturma izni veriyor mu? Türkler Çek Cumhuriyetine giderek oturma izni başvurusu veya çalışma izni başvurusu yapabilirler. Elbette bu belirli kurallara uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Çek Cumhuriyetine gitmek için veya oturma izni çalışma izni alabilmekiçin öncelikle vize başvurusu gerekmektedir. Vize başvurularını bir aracı firmadan veya direkt kendiniz yapabilirsiniz. Çek Cumhuriyetine uzun öndem ikamet izni alabilmek için vize başvurusu tamamlanmalıdır. Çek Cumhuriyeti kısa dönem veya uzun dönem vize başvurusu için Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde çalışma izni nasıl alınır?

Çek Cumhuriyetine valizinizi alıp ben iş bulmaya gidiyorum diye gidilemez. Peke Çek Cumhuriyetinde çalışma izni ile çalışabilmek için hangi yolları izlemek ve yürümek gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Çalışma izni alınabilmesi için yönlendirici bilgiler vereceğiz.

Schengen ülkelerinde ikamet izni sahibi olan Türkler, Çek Cumhuriyeti’ne vizesiz giriş yaparak, üç aya kadar bu ülkede kalabilirler. Türk vatandaşları uzun süreli (90 günü geçen özel meşruhatlı) vize harcından muaftır. Çek Cumhuriyeti’ne seyahatlerde “seyahat sigortası” yaptırmış olmak zorunludur. Çek Cumhuriyeti’ne girişte herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.

Çek Cumhuriyeti Çalışma İzni Başvurusu

Çek Cumhuriyeti uzun dönem oturum izni

Çek Cumhuriyetinde Çalışma izni Başvurusu için Türkiye’de Çek Cumhuriyetinden davetiye almanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyetinden gelecek çalışma izni davetiyesi ile Türkiye’de Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna giderek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Size Çek Cumhuriyetinden gelecek Çalışma İzni davetiyesi ile konsolosluğa giderseniz gerekli işlemler yapılacaktır.

Çek Cumhuriyeti Vatandaşları Türkiye’de oturma izni alabilir mi?

Türkiye’ye giriş yaparak turizm amaçlı ikamet izni almak isteyen Çekya Vatandaşları kısa süreli bir yıl oturma izni alabilirler. Çek vatandaşlarının oturma izni ikamet alabilmesi için Pasaport, Resim, Adres, Başvuru Formu üzerindeki harçları yatırarak randevu aldığı göç idaresine teslim etmektedir. İkamet izni raddevusu online olarak alınmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vatandaşı Nasıl Oturma İzni Başvurusu Yapar?

E İkamet sistemine girerek ikamet izni randevusu alabilirsiniz. Oturma izni randevusu alabileceğiniz adres E İKAMET RANDEVU linkinde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın