İpucları

Oturma izni başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

Yabancı ülke vatandaşlarının ülkemizde kısa süreli kalmak istiyor ise ikamet izni başvurusu yapması gerekmektedir. Oturma izni başvurusu yapıldktan ve bütün evraklar teslim edildikten sonra 90 gün yani 3 ay içinde onaylanması halinde adresinize gönderilir. Türkiye’de Göç İdaresi Müdürlüğü yabancının oturma iznini genel olarak en fazla 3 ay içinde sonuçlandırmaktadır. İkamet izni başvuru yapıldığı andan itibaren 3 gün ile 90 gün arasında ikamet izniniz üzerine yazdığınız adrese gönderilmektedir. Oturma şznş başvurusunun süresi 3 ay geçti ve size ulaşmadı ise YİMER Yabancı İletişim Merkezi 157 numaralı telefonu arayabilir veya bulunduğunuz ildeki il göç idaresine şahsen başvuru yapmanız gerekmeketdir.

İkamet tezkeresi ne kadar sürede çıkmaktadır?

İnternetüzerinden randevu aldınız ve randevu almış olduğunuz göç idaresi grup başkanlıklarına evrakalrı teslim ettikten sonra 3 ay içinde kimliğiniz sonuçlanmaktadır. Bu sürede sonuçlanmayan başvurular daha uzun 157 numaralı telefonu arayabilir veya bulunduğunuz ildeki merkez il göç idaresine pasapartunuz ile müracaat etmeniz gerekmektedir.

Oturma izni başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

İkamet izni başvuru süresi 90 gün içinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’de Göç İdaresi Müdürlüğü yabancının oturma iznini genel olarak en fazla 3 ay içinde sonuçlandırmaktadır. İkamet izni başvuru yapıldığı andan itibaren 3 gün ile 90 gün arasında ikamet izniniz üzerine yazdığınız adrese gönderilmektedir. Oturma şznş başvurusunun süresi 3 ay geçti ve size ulaşmadı ise YİMER Yabancı İletişim Merkezi 157 numaralı telefonu arayabilir veya bulunduğunuz ildeki il göç idaresine şahsen başvuru yapmanız gerekmeketdir.