İpucları

Birleşik Arap Emirlikleri oturma izni

Umuma Mahsus Pasaportu olan Türk Vatandaşları vize almak zorundadır. Birleşik Arap Emirliklerinde oturma izni ve çalışma izni alınabilmektedir. Turizm amaçlı BAE’ne gidilebilmeketdir. Oturma izni başvurusu yapmak istiyorsanız bazı kurumlara başvuru yapmanız gerekir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportları vizeden muaftırlar (90 gün geçerli, 90 gün ikametli) United Arab Emirates residence permit. BAE oturma izni başvuruları Federal Authority for Identity and Citizenship tarafından belirlenen adreslerde yapılmaktadır. Bu merkezler ise; Abu Dabi : Al Shahama, Al Ain ve Al Garbia bölgeleri başvuru merkezleri Dubai : “Al Aweer Immigration Centre” başvuru merkezidir. Birleşik Arap Emirliklerinde ikamet izni alamayanlar için; Ülkede bulunan ve ikamet kurallarını ihlal eden yabancıların, ülkeyi kendi rızalarıyla terk etmeleri halinde, para cezaları silinecek ve ülkeye tekrar giriş yapmalarına izin verilecektir. Birleşik Arap Emirlikleri E Vize Fiyatları; 60 $ ve sınırda verilen çeşitli bantrol ve vize ücretleri ise; 60 $ / 45 € / 35 € civarındadır.

Birleşik Arap Emirlikleri İkamet İzni

İkamet kurallarını ihlal eden kişilerin ikametlerini yasal hale getirmek istemeleri halinde, para cezaları silinecek ve düşük bir harç karşılığında ikamet nakil işlemlerine izin verilecektir. Örneğin talep edilen belgeleri sunmaları halinde bir şirkette çalışmalarına izin verilecektir. BAE makamları, bu durumdan yararlanmak isteyen kişilerin, önceki kefillerinden muvafakat almak zorunda olmadıklarını açıklamıştır. BAE’ye yasal olmayan yollardan giren yabancıların ülkeyi terk etmelerine izni verilerek, 2 yıl boyunca BAE’ye girişleri yasaklanacaktır.

birleşik arap emirlikleri oturma izni

Can Turks go to the United Arab Emirates without a visa?

Ordinary passports are subject to visa. The visa can be obtained from the UAE Embassy in Ankara, the UAE Consulate General in Istanbul or from airlines flying between the two countries. Diplomatic, special and service passports are exempt from visa (90 days valid, 90 days residency)