ikamet kartım gelmedi

Yabancıyım ikametizni başvurumu yaptım ama ikamet kartım gelmedi. İkamet kartım en zaman gelecek? Yabancılar oturma izni başvurusu yaptığı zaman ikamet kimlikleri ortama 30 günde gelmeketedir. Bir yabancı ikamet kimliği için bütün belgeleri verdi ise ortalama on ile otuz gün içinde kimlikleri adresine gelir. Kimlikleri onaylanmayanlara ise mesaj veya mail gönderilerek ek evrak talep edilebilir.

Oturma izni kimliğim gelmedi

Türkiye Cumhuriyetinde bir yabancı oturma izni başvurusu için bütün evrakları verdi ise kimliği onaylanınca verdiği adrese PTT yolu ile gönderilir. Yabancılar kimliklerinin nerede ve hangi aşamada olduğunu öğrenmek için göç idaresi web sitesi üzerinden kendi bilgileri ile kontral sağlayabilirler. İkamet kartım oturma izni kimliğim nerede nasıl öğrenebilirim?

Oturma izni ikamet kimliği gelmeyenler Göç İdaresi web sitesi üzerinden kimliklerinin durumunu görebilirler bunun için

  1. e-ikamet.goc.gov.tr adlı web sitesine giriniz.
  2. Başvuru sonucumu görmekistiyorum sekmesine tıklayınız
  3. Başvuru anında kullandığınız bilgiler ile başlukları doldurunuz ve sınucunuzu görünüz.

İkamet izni kartı geleyen yabancılar bu yöntemle kimlikleri hakkında bilgi alabilirler. Daha fazla bilgi için 157 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir