İkamet kartım gelmedi (Oturma İzni Kimliğim Nerede)

İkamet kartım gelmedi (Oturma İzni Kimliğim Nerede)

Yabancıyım ikamet izni başvurumu yaptım ama ikamet izni kartım gelmedi. İkamet kartım en zaman gelecek? Yabancılar oturma izni başvurusu yaptığı zaman ikamet kimlikleri ortama 30 günde gelmektedir. Bir yabancı ikamet kimliği için bütün belgeleri verdi ise ortalama on ile otuz gün içinde kimlikleri adresine gelir.

İkamet kimlik kartım nerededir? Kimlikleri onaylanmayanlara ise mesaj veya mail gönderilerek ek evrak talep edilebilir. İkamet kimliğim nerede? Nasıl öğrenebilirim. Oturma izni başvuru yaptıktan sonra onaylanırsa kimliğiniz adresinize gönderilir.Türkiye Cumhuriyetinde bir yabancı oturma izni başvurusu için bütün evrakları verdi ise kimliği onaylanınca verdiği adrese PTT yolu ile gönderilir. Yabancılar kimliklerinin nerede ve hangi aşamada olduğunu öğrenmek için göç idaresi web sitesi üzerinden kendi bilgileri ile kontral sağlayabilirler. İkamet kartım oturma izni kimliğim nerede nasıl öğrenebilirim?

Oturma (ikamet) izni kimliğim gelmedi

Oturma izni ikamet kimliği gelmeyenler Göç İdaresi web sitesi üzerinden kimliklerinin durumunu görebilirler bunun için, oturma izni kartım gelmedi;

  1. e-ikamet.goc.gov.tr adlı web sitesine giriniz.
  2. Başvuru sonucumu görmekistiyorum sekmesine tıklayınız
  3. Başvuru anında kullandığınız bilgiler ile boşlukları doldurunuz ve sonucunuzu görünüz.
ikamet kartım gelmedi

İkamet izni kartı gelmeyen yabancılar bu yöntemle kimlikleri hakkında bilgi alabilirler. Daha fazla bilgi için 157 numaralı telefonu arayabilirsiniz. İzni ikamet kimliği kartı gelmeyen yabancı ülke vatandaşlarının e-kamet.gov.tr uzantılı web sitesi üzerinden başvuru sonucumu görmek istiyorum bölümünden bilgileri ile giriş yaparak oturma izni kartı ikamet kimliğinin nerede olduğunu hangi aşamada olduğunu öğrenebilirler.

Oturma İzni (İkamet izni kartı) onaylanan ve henüz eline ulaşmayan yabancıların Yimer’i arayarak bilgi alması yeterlidir. İkamet kartım nerede merak ediyorsanız 157 nolu telefonu arayınız. Veya İkamet başvurusu numarası ile göç idaresi e ikamet sistemi üzerinden bilgilerinizi girerek öğrenin.

Oturma izni başvurusu sonrasında yabancılar kimliklerini merak etmektedirler. Bu süreçte İkamet kimliği gelmeyenlerin birinci muhatabı Göç İdaresi Müdürlüğü olmaktadır. Şimdi Kimlik onaylandı adresinize PTT tarafından mutlaka gelecektir. Bunun için öncesinde Kimlik onaylandı diye size SMS gelmesi gerekmektedir. Sms geldi ise kısa sürede kimlik adresinize gelecektir. Kimlik onaylandı ama halen İkamet İzni kimliği gelmedi ise ivedi bir şekilde 157 yi arayarak bilgi alınız. Kimlik göç idaresine geri gidebilir. Bu takdirde ikamet kimliği göç idaresine gidilerek teslim alınır.

One thought on “İkamet kartım gelmedi (Oturma İzni Kimliğim Nerede)

Bir yanıt yazın