Canlı kırmızı renkli çiçekler açan bir süs bitkisi

Kırmızı Çiçekler Açan Bitkinin Adı Nedir?

Bazen bulmacalarda, bazende gelen kültür olarak bazı ortamlarda sorulan sorular arasında “kırmızı çiçek açan bitki” nedir? Türkiye’de de yetişen bu bitki hakkında size bilgiler sunacağız. Anavatanları Afrika, Çin ve Japonya olarak bilinen bu bitki latince de Campsis sp olarak bilinir. Dış mekan bitkisidir.

Canlı kırmızı renkli çiçekler açan bir süs bitkisi

Canlı ve Kırmızı Çiçek Açan Bitkinin İsmi Nedir?

Çok fazla güneşe ihtiyaç duyan Latincesi Campsis olarak bilinen bu bitkinin adı Acem Borusu olarak bilinir. Mevsimsel bir çiçek türü olan Acem Borusu Bitkisi yaz aylarında suklukla sulanmalıdır.

Acem Borusu Bitkisi

Acem borusu çiçeği; Ilıman ve sıcak iklimlerde sürekli yeşil kalmasına rağmen karasal iklim koşullarında yapraklarını döker. Kırmızı, kızıl veya turuncu renkli,  3-6 cm boyundaki borazan görünümlü oldukça gösterişli çiçekleri vardır. Bitki yaz mevsimi boyunca çiçek açıp ve uzun süre çiçekli kalmaktadır. Acem Borusu Çiçeği Budama; Kış sonunda önceki yıl çiçek açmış bütün dallar 3 veya 4 göz üzerinden budama yapılması uygundur.

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitkiler hakkında bilgiler google reklamı