Buket Çeşitleri Nelerdir?

Canlı buket çiçek çeşitleri nelerdir?

Buket çiçek gönderimi çiçeklerin görselliğini artırmak, gönderilecek çiçeklere uygun türler ile bir araya getirilerek hazırlanmaktadır. Çeşitli buket türleri vardır. En çok bilinen bu ket çiçek türleri Yuvarlak, Tek yönlü, Serbest ve Gelin buketi‘dir. Buket, farklı renk ve türdeki çiçeklerin bir vazo veya kaba konulmadan elde taşınabilir bir hale getirilerek düzenlenmesi olarak tanımlanabilir. Buketler genellikle tek sayıda çiçeklerden meydana gelir. Çiçek düzenlemede kullanılan buket çeşitleri:

Gelin buketi: Düğün törenlerinde gelinlerin başlıca aksesuarlarından biridir. Gelin buketi gelinliğin zarif tamamlayıcısı olmalıdır. Gelin buketi düğün mekânına ve düzenlemelerine uygun olarak seçilmelidir.

gelin buket çiçeğ

Serbest buket: Serbest buketler, çeşitli çiçekler kullanılarak değişik şekillerde düzenlenebilir. Serbest buket tasarımı hazırlayan kişinin zevk ve yaratıcılığına bağlıdır. Fakat müşteri istekleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Serbest buket hazırlanırken çiçeklerdeki renk armonisi ile kullanılan materyaller uyumlu olmalıdır.

serbest buket çiçeği

Tek Yönlü Buket: Genellikle protokol törenlerinde ve kız isteme törenlerinde kullanılmak üzere hazırlanan buketlerdir.

Yuvarlak buket: Kesme çiçeklerin tam ortadan başlanarak spiral bir şekilde hazırlanıp yuvarlak bir şekil verilmesiyle elde edilen bukete yuvarlak buket denir. Yuvarlak buket yapımında diğer buketlerde kullanıldığı gibi boncuk, sim, minik objeler ve kurdeleden faydalanılır.

yuvarlak buketler

Buket Bitki Türleri

Yuvarlak buket, Tek yönlü buket, Gelin buket, Serbest buket olmak üzere 4 çeşidi mevcuttur. Buket çeşitleri Buketler çeşitli bitkilerin karışımı ile bir araya gelmektedir. Gönderileceği yere uygun olarak yapılmaktadır. Buket çiçek modelleri, Buket çiçek isimleri, Papatya buket, Çiçek Buketi,
Çiçek Buketi görselleri, Çiçek Buketi Ucuz, Gül buket, Buket çiçek resmi, gelin buket, yuvarlak buket, serbest buket, tek yönlü buket, canlı buket modeli, canlı buket çiçek çeşitleri, buket çiçek türleri nelerdir, buket, çiçek buketi hazırlama