Suda yetişen bitki çeşitleri

Su içinde yetişen bitki isimleri nelerdir?

Su içinde veya sazlıklarda yetişen bitki çeşitleri vardır. Suyu çok seven ve bizatihi suyun içinde kök salıp yüzeye çıkan çeşitli bitkiler vardır. Su bitkileri nerede yetişir? Su bitkileri, havuzlarda, yapay göletlerde vb. alanlarda iyi yetişir. Bu bitkiler çevreye güzellik ve doğal bir hava katar. Ayrıca bulundukları su ortamında, kötü görünüme neden olan bazı artık maddelerin temizlenmesine de yardımcı olur. Su bitkileri; su kenarında, su yüzeyinde ve su altında olmak üzere farklı gelişim gösteren bitkilerdir. Bazı su bitkileri soğuk iklimlerde kışı geçirebilir, bazı türler ise sıcak iklim koşullarına adapte olmuştur. Park ve bahçelerdeki havuz ve lakların, doğal göletler ve suni havuzlarda su kenarlarının süslenmesinde kullanılır.

suda yetişen bitki isimleri
  • Hasır Otu
  • Kamış
  • Nilüfer
  • Su Yıldızı

Topraksız Yetişen Bitkiler nelerdir?

Su yıldızı, Kamış, Hasır Otu ve Nilüfer sularda yaşamaktadır. Evde suda yetişen bitkiler, Suda yetişen süs bitkileri, Evde su bitkileri, Su kenarında yetişen bitkiler, Suda yetişen boğumlu bir bitki, Suda yetişen boğumlu bitki, Suda yetişen Bitkiler 7 harfli, Topraksız yetişen bitkiler, su içinde yetişen bitkiler, suda hangi bitkiler yetişir, sularda yetişen bitki isimleri, su bitkisi, suda hangi çiçek yetişir, toprak olmadan yetişen bitkiler

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.