Avize Ağacı Hakkında Bilgiler

Avize Ağacı Nedir?

Latince ismi Yucca gloriosa olan avize ağacı çalı formlu bir bitki türü olarak bilinir. Çalı formlu bir bitki olan Avize ağacı tamamlayıcı bir bitki olarak akla gelir. Avize ağacı çevre düzenleme alanında kullanılır. Teraslarda, park ve bahçelerde sık tercihe edilen bir bitkidir. Avize ağacının anavatabı ABD olarak bilinir. Bunun yanı sıra Avrupa ülkerinde ve Türkiye’de de yetişmeketdir.

Avize Bitkisi Bakımı Nasıl Yapılır?

Beyaz ve Mor çiçekler açabilir. Avize çalı türü bir bitkidir. Bilinen 30’un üzerinde türü vardır. Bahçe bitkisi olarak bilinir. Avize bitkisi; Salon bitkisi olarak da çok tercih edilmektedir. Su ihtiyacı az olanbir bitkidir. Saksıda yetiştirilen Avize türüne su vermek için saksı toprağının biraz kurumasını bekleyiniz.

Salonda Avize Bitkisi

avize ağacı

Avize bitkisi güneş ışıklarına çok ihtiyaç duymaktadır. Salon bitksi iç mekanlarda kullanmayı tercih ediyorsanız güneş alan yerlerde bitkinin bulunması faydalıdır. Avize bitkisi budama; Kurumaya yüz tutmuş, kırılmış yan dalların kesilerek budanması faydalıdır.

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.