Hangi Çiçek Türleri Bahçeye Uygundur

Bahçelere uygun çiçek bitki türleri nelerdir?

Hangi Çiçek Türleri Bahçeye Uygundur, Bahçeye uygun en güzel çiçek çeşitleri resimli, bahçelerde hangi çiçek türleri kullanılır, Bahçelere uygun çiçekler, Bahçe çiçekleri, Bahçelerde uzun süre duran çiçekler, Bahçelere uygun çiçek bitki türleri, bahçelere özel çiçeklerin isimleri, Bahçelere dikilecek çiçek çeşitleri, hangi çiçekler bahçeye dikilmeli, bahçelere özel dikilecek bitki çiçek türleri

  • Ortanca Çiçeği; Ortanca sürekli yeşil duran bir bitki türüdür. Sonbahar ayların başında (en geç) açmaktadır. Sulama isteyen bir çiçek türüdür. Mor ve Mavi olarak açabilmektedir. Bahçelerde fazla güneş almayan yerlere dikilmesinde fayda vardır.

bahçeye ortanca çiçeği dikme

  • Kadife Çiçeği; Kadife çiçek türleri, tek yıllık otsu bitki türüdür. Kadife çiçekleri; sarı, kırmızı, turuncu renklerde açar. Kadife çiçeğinin kokusu güzeldir. Kadife çiçekleri her toprakta yetişir. bahçe bitki türleri Kadife çiçeği yarı gölgeli az güneş alan ortamları sever. Yazın ve sonbahar ayının sonlarına kadar çiçek açabilmektedir. 

bahçeye kadife çiçeği dikme

  • Ağaç Minesi; Çalı türü bir bitkidir. Yuvarlak demetler halinde çiçekler açmaktadır. Ağaç Minesinin çiçekleri başta pembe olur daha sonra ise kırmızı ve turuncu renklerine bürünür. Kuraklı dayanıklı olduğu için bahçelerde uzun süre sulama olmadan durabilir. Yinede yarı gölgeli alanları tercih etmeniz önerilir. Bahçeye ekilen çiçekler grubunda yer alır.
bahçelere ağaç minesi çiçeği dikme
  • Yıldız Çiçeği; Yıldız çiçeklerinin çok fazla çeşitleri mevcuttur. Her türlü topraklarda yetişir. Güneşi çok seven bir çiçek türüdür. Yıldız çiçeklerini bahçeye değilde saksıda yetiştirmek için saksı topraklarını periyodik olarak değiştirmeniz gerekmektedir. bahçe bitkisi çeşitleri olarak bilinir.
bahçede yıldız çiçeği
  • Menekşe Çiçeği; Şubat ayı başı ile açmaya başlayan bir çiçek türüdür. Bahçelere uygun bir çiçek türü olduğu kadar salon çiçeği olarak bilinir. Uzun ömürlü bir çiçek türü olduğu için park, bahçe ve site alanlarında en çok tercih edilen çiçek türüdür. Bahçelere uygun bitki türü Menekşe çiçeği çok renkli ve çeşitli olduğu için bahçenizi renk cümbüşüne çevirebilir.
bahçeye menekşe çiçeği dikme
  • Begonya Çiçeği; Begonya bitki türünü bahçelere dikmek için rutubetli, serin, geçirgen topraklar uygundur. Begonya çiçekleri yarı gölge birazda güneş alan ortamları sever. Begonya çiçekleri peyzaj uygulamalarında ağaç ve çalı gruplarının önlerinde çok tercih edilmektedir. Bahçelere ekilecek çiçek türüdür.
bahçeye begonya çiçeği
  • Ezan Çiçeği; Ezan çiçekleri mayıs ayında açmaya başlar. Ezan çiçekleri renkleri, pembe, beyaz, sarı renklerde açar. Dayanıklı bir çiçek türüdür. Sürekli güneş alan yerlerde iyi yetişir. Pembe çiçekler açan türleri Türkiye’de yaygındır. Bahçelere uygulanabilecek çiçek türüdür.
ezan çiçeği bahçelere uygun