Yeni Zelanda Oturma İzni Başvurusu

Türk vatandaşları Yeni Zelanda’ya gitmek için vizeye tabidir. Yeni Zelanda’da Oturma izni veya çalışma izni almak isteyen vatandaşların Türkiye’nin Yeni Zelanda konsolosluğuna başvurmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra Yeni Zelanda Oturma İzni, Yeni Zelanda Sürekli Oturma İzni, Yeni Zelanda Çalışma ve Sınırlı  (Limited Purpose) Vize başvurularını “Immigration New Zeland, Level :15, API Tower, Sheikh Zayed Road, Dubai, Birleşik Arap Emirliği” adresinde mukim Vize Başvuru Merkezine yapmaları gerekmektedir. Yeni Zelanda’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın Vize Başvuru Merkezlerinin iletişim bilgilerinin yayımlandığı Göçmenlik Bürosu’nun resmi web sitesi şu şekildedir. www.immigration.govt.nz

Yeni Zelanda vatandaşlarına İkamet İzni

Türkiye’de Yeni Zelanda’lılar turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni alarak kalabilirler. Göç İdaresi web sitesi üzerinden online randevu alarak başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapıldıktan kısa bir süre sonra randevu gününüz belli olacaktır randevu tarihinde göç idaresine başvuru evrakı ile gidilmelidir. Yeni Zelandalılara Türkiye’de oturma izni alınarak ikamet izni çıkarılabilir. Başvuru yapmak için E İkamet uzantısı gov.tr olacak sitesi üzerinden bir foto ve sağlık sigortası yapılarak giriş yapılmalıdır. Randevu alındığı zaman başvuru formunun çıktısınız almayı unutmayınız.

Yeni Zelanda Oturma İzni

Yeni Zelanda’da Çalıma İzni Alma

Türk vatandaşı için çalışma izni başvurusu davetiye ile yapılabilmektedir. Çalışacağınız firmandan alacağınız iş davetiyesi ile Yeni Zelanda konsolosluğuna giderek başvurunuzun nasıl olacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yeni Zelanda davet mektubu aldıysanız ülkenin konsolosluğuna giderek süreç hakkında bilgi alabilir ve evraklarınızı toplayabilirsiniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu Ankara Telefonu; (0312) 446 33 33 Yeni Zelanda’da çalışmak için vize davet mektubu almanız gereklidir.

Yeni Zelanda Göçmenlik Başvurusu

Yeni Zelanda’da bakıcı veya başka branşlarda göçmenlik başvurusu yapılabilmektedir. Yeni Zelanda’ya göçmenlik başvurusu için https://www.immigration.govt.nz/employ-migrants/guides bu adresi inceleyebilirsiniz. Yeni Zelanda hangi alanlarda göçmen başvurusu almakta ve hangi belgeleri istemektedir bu linkte bulabilirsiniz.