«
  1. Anasayfa
  2. Çiçek Çeşitleri
  3. Menekşe Çiçeği

Menekşe Çiçeği

mor menekşe

Menekşe Çiçeği Nasıl Bakılır?

Menekşe çiçeklerini sularken suyu direkt toprağa dökünüz. Menekşeler uzun süre çiçekli bir şekilde durabildiği için bahçe süslemeleri, peyzaj alanları ve parklarda çok sıklıkla görünmektedir. Menekşe çiçeği saksıda ve bütün kapalı ortamlarda yetişmektedir. Menekşe çiçeğini saksıda yetiştirmek için iki üç günde bir sulayın. Suyu direkt toprağa dökünüz. Menekşeler güneşe maruz kalsa da yetişmektedir. Menekşe sulama yaparken dikkat edilecek önemli bir husus şudur? Menekşeleri sularken saksı eğer nemli ise sulama yapmayınız.

menekşe çiçeği

Menekşe Çiçeği Hakkında Bilgi

Menekşe Çiçek Çeşitleri Kuzey yarım kürede doğal olarak yetişen bir çiçek türüdür. Menekşe çiçekleri Kuzey Yarım Küre’nin ılıman iklim bölgelerinde doğal olarak bulunmaktadır. Alçak boylu otsu karakterdedir. Ilıman iklim şartlarında Şubat ayından başlayarak Hazirana kadar çiçekli bir şekilde durmaktadır. Menekşeler çok çeşitli renklerde olabilir. Kırmızı – Mavi / Mavi – Mor renklerindedir. Hercai menekşeler öbek öbek bahçelere ekilerek güzel bir görüntü ortaya çıkmasını sağlar. Bahçe düzenlemede en uygun çiçek türlerinden biride menekşe çeşitleridir.

Menekşe Çeşitleri

  1. Hercai Menekşe Çiçeği
  2. Mor Menekşe Çiçeği
  3. Afrika Menekşesi

Menekşe Çiçekleri, Menekşe çiçeği sulama, menekşe çiçeği bakımı, menekşe çeşitleri, hercai menekşe, menekşe, mor menekşeler, menekşe hakkında bilgi, saksıda menekşe, evde menekşe yetiştirme, bahçede menekşe ekimi

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *