Gürcistan vatandaşına davetiye gönderme

Gürcistan vatandaşına davetiye gönderme

Türkiye’ye giriş yapılabilmesi için bazen ülkeler arası davet mektunu istenmektedir. Gürcistan’a davet mektubu nasıl gönderilir? Türk vatandaşları Gürcistana iki çeşit davetiye gönderebilir. Birincisi; Gürcistan’a Turizm amaçlı davetiye (noterden yapılması gerekmeketdir) bu davetiye göndermekiçin notere giderek bir taahhütname yaptırmanız gerekmektedir. Yaptığınız bu taahhütnameyi Gürcistan’a göndermeniz gerekmektedir. İkincisi ise ; Gürcistan’a iş davetiyesi gönderme; Bu davetiye aslında çalışma izni davetiyesidir. Kişinin Türkiye’de deportu varsa vize ihlalinden bu iş daveti ile ülkeye giriş yapma şansı vardır. Gürcistan’a iş davet mektubu için nasıl bir yol izlenir.

Gürcistan’a çalışma izni davetiyesi

Türkiye’de ev hizmetleri dahi bir iş yerinden Gürcü vatandaşının çalışma izni başvurusu yapılarak gelmesi sağlanabilir. Yabancı ülke vatandaşı Gürcü bir iş yerinde çalışacak ise farklı bir evde çalılşacakise farklı yöntemleri yani evraklar istenir. Ev hizmetlerinde bir Gürcünün çalışabilmesi için, öncelikle bir iş sözleşmesi ve noter onaylı iş davetiyesi ile birlikte kişiye gönderilir. Gürcistan’da kişi Türk konsolosluğuna giderek bir referans numarası alır ve o referans numarası ile Türkiye’de çalışma izni başvurusu internet üzerinden yapılır.

Gürcistan vatandaşına davetiye, Gürcistana davetiye, Gürcistan çalışma davetiyesi, Gürcistan davet mektubu, Gürcistan turizm davetieysi, Gürcistan deport kaldırma, Deport olan Gürcü nasıl gelir, Gürcistan Türkiye davetiye

Çalışma izni yapılabilmesi için elektronik imza alınması ve şifresinin bilinmesi şarttır. Elektronik imzayı çalışma izni yapacak kişi alacaktır. Turizm amaçlı Türkiye’ye gelen Gürcistan vatandaşları oturma izni alabilir, aldığı oturma izni ile çalışma izni yapma hakkıınada sahiptir.

Bir yanıt yazın