Eski Türkmen pasaportla ikamet için Ne kadar para alıyor?

Eski Türkmenistan vatandaşları Türkiye’de çeşitli girişimlerle evlenebilir ve kimlik alabilirler. Eski Türkmen pasaportu ile evlilik yolu ile oturma izni alma 1.500 $ civarında olabilir. Yine eski Türkmenistan pasaportu olan yabancıların insani ikamet başvurusu yaparak kendilerine ikamet kimliği alabilirler. Bu ikamet kimliği belirli şartlar bağlıdır. Fiyatı ise 100 $ ile 2.000 $ arasında değişebilir. Bu makas aralığının farkı ise Eski Türkmen pasaportu ile ikamet izni almak için mesela hasta iseniz hastane raporu gereklidir. Bu konularda bilgi almak iin 157 Yabancı iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Eski Türkmen Pasaportu İle Oturma İzni Alınır Mı?

Türkiye’de bazı şartlarınız tutuyor ise insani ikamet, sığınma veya evlilik yolu ile oturma izni alabilirsiniz. Türkiye’de kaçak olan Türkmenistanlıların eski pasaportu ile yapılacak işlemler bu kadardır. Turizm amaçlı ikamet izni alınamamaktadır.

Eski Türkmen pasaportla ikamet için Ne kadar para alıyor?

Türkmenlere Oturma İzni Fiyatları

Türkiye’de ikamet izni almakisteyen Türkmenistan pasaportlu vatandaşlar için ikamet izni alma fiyatları; İk giriş vize harcı 2021 yılı itibari ile 758,90 ₺ ile 125,00 ₺ dir. İkinci kez ikamet izni uzatmak isteyen Türkmenistanlılar için harç fiyatları; 125,00 ₺ dir. Başka harç ödemesi yapmazlar. Türkmenistan vatandaşı birinci yılın devamında 5 yıla kadar ikamet izni alabilir ve bu sürede uzatma başvurularında sadece 125,00 ₺ harç ödemesi ile yükümlüdür.

Bir cevap yazın