Türkiye’de oturum kartımı kaybettim

Türkiye’de yabancı ikamet izni kartımı kaybettim ne yapabilirim? Oturma izni (ikamet kimliği) kaybeden yabancının kaybettiği yerdeki Polis Karakolunda zabıt tutturması gerekmektedir. İkamet izni kimliği kaybolan yabancılar polisten aldığı zabıt ile bulunduğu yerdeki il göç idaresine giderek yeniden ikamet izni kartı talep eder. Göç İdaresi memuru sisden kart aidatı ödemsini ve resim gibi çeşitli evraklar talep edecektir. Bu evrakları hazır edip teslşim ettiğiniz zaman kimliğiniz adresinize gönderilecektir.

Oturma İzni Kartını Kaybedenlerin Hazırlayacağı Evraklar

  • YERLEŞİM YERİ BELGESİ
  • KAYIP TUTANAĞI (POLİS MERKEZİNDEN)
  • PASAPORT FOTOKOPİSİ
  • 2 ADET FOTOĞRAF
  • HARÇ TUTARININ YARISI
  • KART BEDELİ

Yabancı kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

Yabancı kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

Kimliği kaybettiğiniz yerde polis karakoluna giderek zabıt turtturmanız gerekmektedir. Ardından İl Göç İdaresine giderek Yerleşim yeri belgesi (kira kontratı) polis kimlik kayıt tutanağı, pasaport fotokopileri, 2 adet bio metrik foto, harç bedelinin yarısını ve kart aidatını yatırmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra kimliğiniz size tekrar gönderilecektir.

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

This Post Has 3 Comments

  1. Oturma izni (ikamet kimliği) kaybeden yabancının kaybettiği yerdeki Polis Karakolunda zabıt tutturması gerekmekte

    1. Polis karakoluna bilgi vererek yazılı bir kağıt alınız. Ardından il göç idarelerine gitmeniz gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.