İkamet İzni İçin Seyahat Planı

Türkiye’de göç idaresi turizm amaçlı ikamet izinleri için yabancılardan Seyahat Olanı isteyebilir. Yabancılar seyahat pşaını nasıl hazırlar. Seyahat planı içerik açıklaması şu şekildedir; Yabancının Türkiye’de nerede, ne zaman ve ne süreyle kalacağını beyan etmesidir. Yabancının kendisi bir seyahat planı hazırlarsa Göç İdaresi gerekli görülmesi halinde bilgi veya belge sunmasını isteyebilir. Seyahat planı word Sosyasında bir A4 dosyasına hazırlanmalıdır. ikamey izni alak için talep edilen seyahat planı genel olarak şu şekilde hazırlanır.

Oturma izni seyahat planı hazırlama

İkamet İzni Seyahat Olanı Nasıl Hazırlanır

Mesela; Ocak – Şubat – Mart aylarında İstanbul’da kalacağım. Kalacağım yer bir arkadaşımın evidir. (Evin Adresi) Kalacağınzı yer bir otel ise otel adresi veya rezervasyon bilgileri. Ocak – Şubat – Mart aylarından İstanbul’un çeşitli tarihi ve turistlik yerlerini gezilecektir. Nisan – Mayıs Eğe Bölgesi Turu. Eğe Bölgesinde kalacağınız yerin adresi. Ve ziyaret edeceğiniz yerlerin kısaca tanıtılması. İsimlendirilmesi yapılır.

Seyahat planını sizin adınıza bir seyahat firması düzenliyorsa turlardaki bilfileri yazarak seyahat turizm firmasının imzalaması yeterli olacaktır.