Özbekistan vatandaşına davetiye göndermek

Türkiye’den Özbekistan vatandaşına davetiye gönderebilirsiniz. Kişinin Türkiye’de giriş yasağı varsa yani çıkardan deport edildi ise bu kişiye turistlik davetiye gönderilmesi kişinin Türkiye’ye gireceği anlamına gelmez. Hatta gelmesi sözkonusu olamaz. Türkiye’den deport olan Özbek vatandaşına iş davetiyesi gönderilir. Eğer davet edeceğiniz kişi kadın ise ev hizmetlerinde bir iş bularak çalışma davetiyesi göndermeniz aha uygun olacaktır.

Özbekistan’a İş Davetiyesi Gönderme

Özbeklere iş davetiyeyi nasıl gönderilir? Meselen Nozakat hanımefendiyi Özbekistan’dan Türkiye’ye çalışma izni için ev hizmetlerinde veya bir işyerinde çalışmaya davet edeceksiniz. Davetiyeyi gönderecek Firma sahibi Veya Bireysel olarak ev hizmetlerinde çalışması için Ali bey notere giderek bir taahhütname yapacak Özbekistan ‘dan gelecek Nozakat hanıma bu noter tasdikli iş davetiyesi ile belirli süreli iş sözleşmesini yapıp imzalayarak Özbekistan ‘da Nozakat hanıma gönderecek. Davetiyeyi alan Nozakat hanım Türk Konsolosluğuna giderek bir refarans numarası alacak. Bu referans numarsı ile Türkiye’de kendisine çalışma izni başvurusu yapılacak. Özbekistan’a davetiye gönderme böyle yapılmaktadır.

Özbekistan'a davetiye nasıl gönderilir?

Özbeklere davet mektubu

Özbekistan’a davetiye mektubu bu şekilde gönderilir. Turistlik amaçlı davetiye mektubu ile Özbek vatandaşı Türkiye’ye giremez. (Deportlu ise) deportlu değil ise Özbekistan vatandaşına turistlik davetiye mektubu gönderilmez sebebi ise Özbek vatandaşı vizesiz Türkiye’de 90 gün kalabilir.