Gece Güzel Kokan Bahçe Çiçek Çeşitleri

gece kokan çiçekler

Gece Güzel Kokan Bahçe Çiçek Çeşitleri

En Güzel Kokan Bahçe Çiçek Türleri

Bahçelerde en güzel kokan çiçek türleri nelerdir? Güzel kokan bahçe çieçkleri çeşitleri resimli. Geceleri kokusu güzel olan çiçek türleri hakkında size bilgiler vereceğiz. Bahçelerde en güzel kokan çiçek çeşitleri. Kapalı ortamlarda, salonda, odada hatta balkonda geceleri güzel koku saçan bazı çiçek çeşitleri mevcuttur. Peki geceleri güzel çiçek açan bitkiler nelerdri. hangi çiçek çeşitleri geceleri güel koku saçmaktadır. Gece kokan çiçek Siz uyurken odanız doğal kokularla bezensin istiyorsanız şu çiçek türlerini odanıza veya evinize özel olarak saksıda yetiştirebilirsiniz.

Bahçelerde en güzel kokan çiçekler

Bahçede en güzel kokan bahçe çiçek çeşitleri, Gece gündüz güzel kokan çiçekler, en güzel kokulu bahçe çiçekleri bahçe çiçekleri kokusu güzel olanlar, en güzel bahçe çiçek türleri.

sümbül
  • Sümbül; Bulabilirseniz yabani yayla sümbülleri vardır. bunlar gerçekten çok güzel kokmaktadır. Gece yatarken özellikle balkonda yetiştiriyorsanız odanıza almanız tavsiye edilir. Ormanın içinde uyuyorsunuz gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Elbelle diğer sümbül çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Gece kokan sümbül çiçeği, gündüzleride güzel kokar.
papatya çiçekleri
  • Papatya Çiçeği; Petunya Çiçeği, Mayıs ayında çiçek açmaya başlar Ekim ayına kadar devam eder. Kısa boylu ve daha uzun boyu olan farklı çeşitleri vardır. Ilıman iklimlerde yetişmektedir. Bahçelerde yol kenarları süsleme, teraslarda ve saksıda yetişmektedir. Bazı türleri sarkmaktadır. Bu türler balkonlarda daha hoş bir görüntü sağlamaktadır. 
zambak
  • Zambak; Saksıda bakımı kolaydır. Güzel kokan bir çiçek çeşididir. Zambak çiçek türleri gerçektende çokail bir görünüme sahiptir. Kısa ömürlü olmaması zambak türlerini çok tercih eden çiçekler listesine koymaktadır. Bakımı kolaydır. 
  • Pembe Gül; Hemen hemen heryerde yetişebilen güller ülkemizde belkide en çok satın alınan ve en fazla tercih edilen çiçek türü gül diyebiliriz. Kırmızı güllerin bütün özel günlerde kullanılabilmesi onun bu kategoriye sokmaktadır. Kırmızı güllerin bütün insanlarafındna sevildiği bir gerçeltir.

  • Lale; Laleler ülkemizde çok tercih edilen çeşitlerdendir. Özellikle ilkbahar aylarının başında kısa sürei bir ömür sürsede lale türleri çok fazla ilgi görmektedir. Lale çiçek türleri soğanlı bitkilerin türüne girer. Çiçeçilerin en çok sattığı ve çok rahmet gören bir tür olarak bilinir
  • Hanımeli Çiçeği: Hanım eli çeçekleri bahçelere ekerseniz, evizin camında çok güzel kokalar odanıza gelir. Çiçek bahçesinde gibi hissedersiniz. Mis gibi kokusu vardır. Bu çiçek türü bahçelere çok uygundur.

2 thoughts on “Gece Güzel Kokan Bahçe Çiçek Çeşitleri

Bir yanıt yazın