En yeni balkon dekorasyonları

balkon saksı çiçekleri

En yeni balkon dekorasyonları

Balkon bahçesi nasıl yapılır?

Bolkonlara özel bahçe tasarımlar yapmak için özel tasarım öernekleri sunacağız. Balkonlarınızın büyüklük oranına göre balkonlara güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Yeşil bitkilerde, herdem yeşil kalan bitkiler ve mevsimlik çiçeklerle saksı ve toprakla bolkona özel bahçe yapımı. İstediğiniz tasarımları balkonlara uygulayabilirsiniz.

Balkon bahçesi nasıl yapılır

Balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

Balkonlarınıza göre tasarım uygulamaları. Büyük veya küçük balkonlara özel bahçelere yeşil alanlar yaparak farklı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Balkon bahçesi ağırlıklı olarak saksılara bitki ekimi yaparak yapılmaktadır. Bahar ayının başlangıcı ile eve kapalı kaldığınız zamanlar geride kalmaktadır. Balkonunuzda huzurlu bir dinlenme ve sohbet alanı ortaya çıkarmak için balkonlara çeşitli birki ve ağaççıklar dikerek renklendirebilirsiniz. Balkona bahçe tasarımı için size kurumsal çözümler sunabiliriz. Bulunduğunuz yerdeki mevsime uygun ve uzun süre çiçek ve yeşillik olarak kalacak bitki türlerini seçerek bahçeniz daha fazla canlı bir halde kalabilir. Balkona özel bahçe tasarımları

Balkonlara yeşil bir bahçe uygulama

Evet bir balkon var ve çok boş duruyor. Şimdi burayı nasıl canlı bir hale getirerek dinlenip huzur bulacağınız bir alan yapabiliriz. Balkona özel bahçe tasarımında önemli kriter balkonun büyüklüğüne göre bitki seçimi yapılmalıdır. Bitkilerin ve yeşil alanların ağırlıklı olduğu yerde insanlar huzurlu ve kaygılardan daha uzak olduğu söylenmektedir. Sizde atıl durumda olan balkonlarınıza yeşil alanlar yaparak oturup kitap okuyacağınız, hakve içeceğiniz ve sohbet edeceğiniz çok güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Balkonlara tercihen menekşe dikimi yaparak yanlarına uzun bir kaç ağaccık veya çalı türü bitki dikerek güzel bir alan ortaya çıkarabilirsiniz.

Balkona Özel Bitki Önerileri

balkona özel çiçekler

Balkon çevresine kırmızı beyaz karanfillerle süsleme yapılabilir. Petunya Sarkıcı formdakiler balkon ve teraslarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Fazla bakım gerektirmeyen Keditırnağı çiçeği balkonlarda kullanılabilir. Horoz İbiği çiçeği (Celosia) ve Ateş çiçeği (Salvia) de başkonların süslenmesinde çok etkilidir. Yalnız kalacağınız bir zamanda bahçe sizin için bir sığınaktır. Orda dinlenebilir ve rahatlıkla düşünebilirsiniz. Evinizin önünde bir bahçe yok fakat güzel bir balkonunuz var ise balkonu yeşil bir alana çevirerek iyi bir alan sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu bitkilerle ilgilenmek ve onlara bakmak size pozitif enerji verecektir. Özellikle çiçek dikme insanları çok fazla motive etmektedir. Doğal ortamdan uzakta yaşayan çocuklarınız ile birlikte yapmanız onlar için de büyük bir heyecan ve sevinç duyacakları bir iş olacaktır.

Bir yanıt yazın