Küçük büyük fark etmez bahçesi olan bir evini var ise çeşitli çiçekleri süs bitkileri, taşla süsleme, bodur ağaçlarla kendinize özel bir bahçe tasarlayabilirsiniz. Bir bahçe tasarımını kendiniz yapmak için öncelikle bahçenizin ebatlarına göre seçim yapmalısınız. Biz burada belirli boyutlarda bir bahçe için size çeşitli öneriler sunmaya çalışacağız. Bahçe dekorasyonu için nasıl bir çalışma yapılabilir bunlarla ilgili içerikleri paylaşacağız. Bahçede bir boş duvar var ise oraya asma bahçe yapabilirsiniz. Dikey bahçe önerileri, çim serimi, taş döşeme, yürüyüş yolları gibi çeşitli fikirlerle kendi bahçenizi tasarlayabilirsiniz. Yapacağınız bahçe için bazı öneriler şu şekildedir; İyi bir bahçe yapımı için önemli kriterler şunlardır. Şekil, Oran, Hareket, Denge, Tekrar, Basitlik ve Noktalama.

Bahçenin uygun bir yerine salıncak yapın

Bahçeniz orta büyüklükte ise bir salıncak kurabilirsiniz. Salıncağı kuracağınız yer eve doğru dönük olmalı ve bütün bahçeyi görmelidir. Bu salıncak özellikle yaz aylarında sizin için çok iyi bir dinlenme alanı olacaktır.

bahçeye sallanan sandalye

Bahçeniz orta büyüklükte ise bir salıncak kurabilirsiniz. Salıncağı kuracağınız yer eve doğru dönük olmalı ve bütün bahçeyi görmelidir. Bu salıncak özellikle yaz aylarında sizin için çok iyi bir dinlenme alanı olacaktır. Kuracağınız bu salıncak, kitap okumak, dinlenmek, belki biraz uyumak ve rahat bir dinlenme ortamı sağlayacaktır. Peki nasıl bir salıncak kullanmalısınız? Salıncak seçiminde bahçenize en uygun renk ve dekorasyonda bir seçim yapmanız gerekir. Özel sallanan salıncak yapımı için salıncak satışı yapan firmaları gözden geçiriniz. Bahçelerinize uygun salıncak yapımı için farklı dekorasyon önerilerinden faydalanabilirsiniz. Bahçe salıncaklarının bahçenizle uyum içinde olmasına önem veriniz.

Çimlerin uygun yerlerine taşlardan yürüyüş yolu

bahçeye yüryüş yolu yapma

Çimle kaplayacağınız bahçelerin uygun yerlerine taşlardan yürüyüş yollu yaparak otantik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bu dere taşı da olabilir. İkamet ettiğiniz yerlerde yolkenarlarında doğal taşlardan da bu görünümü sağlayabilirsiniz.

Doğal taşlarla yürüyüş yolları yaparak bahçenizin güzel bir görünüm kazandığını göreceksiniz. Doğal taşlarla çimlerin ortasından veya uygun bir yerinden yürüyüyüş yolu aşabilirsiniz.

Kiremitle Bahçe Düzenleme Uygulaması

Kiremitle bahçe düzenleme; Bahçelere yeni bir görüntü vermek, bahçeleri görsel anlamda güzel bir hale getirmek, kremitler ile bahçe ve peyzaj uygulama işleri için bizi araybilirsiniz. Bahçeleri istediğiniz bir şekilde düzenleyerek size hizmet vermekteyiz. Bahçe düzenlemede küçük bir ip ucu; aynı boylarda alacağınız saksıları toprağın dibine gömerek peyzaj pot bahçe oluşturabiliriz.

Bahçelere uygun bahçe duvarı yapın

Temel, yapının duvarlar, ayaklar ve sütunlar aracılığıyla kendisine iletilen yüklerini zemine aktaran bölümüdür. Söz konusu yüklerin en sağlam ve güvenli şekilde zemine aktarılması, Taş Duvar yapının inşa edileceği alanda sağlam zemine ulaşacak kadar derin bir kazı yapılması ile sağlanır. Temeller, “sürekli” duvarlar şeklinde olabileceği gibi; “tekil (münferit)” ayaklar şeklinde de inşa edilmiş olabilirler.

Bahçenize rulo çim ile kaplayınız

bahçeye rolu çim seriniz

Hazır kalıp çim kısa sürede uygulama imkanı kazandırdığı için zamandan tasarruf edilir. Güçlü kök yapısı ve yoğun bir dokusu olduğundan dolayı uygulandığı alanda tutmama riski bulunmamaktadır. Bakım işlemi de oldukça kolaydır. Gelişimini tamamlamış ve olgunlaşmış olan çim özel makine ile ince bir kalıp olarak kesilir ve rulo yapılarak uygulanacak olduğu alana halı gibi serilir. Böylelikle çimin döşendiği yeni çim alanında olgunlaşması için aylar geçmesi gerekmez. Sıkı bir dokuya sahip olduğundan dolayı var olduğu yüzeyi tamamen örter.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Bir yanıt yazın