Telgraf Çiçeği Nerede Yetişir? Telgraf Çiçeği Bakımı

telgraf çiçeği bakımı

Telgraf Çiçeği Nerede Yetişir? Telgraf Çiçeği Bakımı

Renkli çiçekleri ve kolay bakımı ile saksılarda rahlıkla yetişen saksı çiçeği olarak yetişebilen telgraf çiçeği hakkında bilgiler vereceğiz. Telgraf çiçeği hızlı büyüyen dekoratif olarakda güzel bir görüntü sunan bir çiçek türüdür. Evde saksıda çiçek yetişirmeyi sevenlere telgraf çiçeği önerilmeketdir. Telgraf çiçeği hangi renklerde açar? Mor, Beyaz ve Pembe renklerde güzel çiçekleri vardır.

Telgraf Çiçeği Nerelerde Yetişir?

Doğrudan güneşi görmeyen yarı gölgeli alanlarda yetişmeyi çok sever. Telgraf çiçeği sabahın ve akşamın yakıcı olmayan güneşlerinden faydalanması şarttır. Bu şekilde bir büyüme gösterirse çoksağlıklı olacağı bilinir. Yani telgraf çiçeği ışıklı bir yerde durmayı sever. Telgraf çiçeği geçirken yani gevşek topraklarda çok iyi bir büyüme gösteriri.

Telgraf Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Telgraf çiçeği sulama önemli bir bakım yöntemidir. Yapraklarını püskürtme sulama ile toprağını ise saksının altına su inecek şekilde belirli aralıklarla sulamak gerelir. Bilinmelidir ki TELGRAF ÇİÇEĞİ uzun ömürlü bir bitki türüdür. Sukkulent gövde yapısına sahip olan bu çiçek türü sukkulent bitkilerin bakımı gibi hassasiyetgösterilmelidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sabahve akşam güneşlerinden yararlanması şarttır.

Telgraf çiçeği budaması ne zaman yapılır?

Bu çiçek türü çok hızlı büyümektedir. Sürünücü bir özelliğe sahiptir. Budama yapmak için belirli bir ay ve mevsim yoktur. Bitkilerin uzayan kısımları makasla kesilerek ayrılmalıdır. Diğer bitki veya çiçek çeşitlerinden olduğu gibi solan, kuruyan, çürümeye yüz tutmuş kısımları makasla budanmaldır. Telgraf çiçeğinin zararlıları ise; Kurşuni küf; zararlıları ise Nermatodlar, sümüklü böcekler, kırmızı örümcekler ve yaprak bitleridir.

Telgraf Çiçeği Hangi Aylarda Çiçeklenir?

4 ay çiçekli bir şekilde kalabilir. Çiçeklenme Haziran ayında başlar Eylül ayına kadr sürer. Küçük, narin, beyazdan koyu pembeye ve mora kadar değişen renkleri olmaktadır. Telgraf çiçeği evde saksıda olabileceği gibi askılı saksılarda ve çitlerde oldukça güzel yetişen bir türdür. MOR telgraf ÇİÇEĞİ BAKIMI, Mor telgraf çiçeği, Mor Telgraf çiçeği Anlamı, Telgraf çiçeği türleri, Yeşil telgraf çiçeği, Tüylü telgraf çiçeği, DEV telgraf çiçeği, Telgraf çiçeği zehirli mi, Telgraf çiçeği renkleri, telgraf çiçeği saksıda yetişir mi?, telgraf çiçeği budaması, telgraf çiçeği hakkında bilgi

Bir yanıt yazın