Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç hakkında bilgiler

Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç 20 metreye kadar uzayabilir. Kanatlı tohumları vardır. Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç soğuk havalarda yaşayabilir. Çok kurak geçen iklimlerde yaşaması zordur. Peyzaj alanlarında, bağ ve bahçelerde, parklarda, site dinlenme alanlarında kullanılmaktadır.

Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç Özellikleri

  1. Yuvarlak formludur.
  2. Yaprak döker.
  3. 20 metreye kadar boylanır. 8-15 metre taç çapı yapabilir.
  4. Kırmızı yapraklarıyla etkilidir.
  5. Kanatlı tohumları vardır. Kanatlar geniş açılıdır.
  6. Alle ağacı ve soliter olarak kullanılabilir. Soliter kullanımda vurgu ağacı olarak kullanılabilir. Türün değerli bir varyetesi olup yavaş büyür ve dekoratif kırmızıdır.
  7. Donlara az duyarlıdır. Donlara dayanıklılığı ile diğer akçaağaçlardan ayrılır.
  8. İklim isteği değişken olup soğuk iklim şartlarına dayanıklıdır. Çok kurak ve sıcak iklimleri sevmez. Fakat bir ölçüde dayanır. Kum oranı az olan, tuzlu, ağır killi, kireçli her tür topraklar. Nem isteği düşüktür.
  9. Budamaya gerek duymaz. Sadece kurumuş, kırılmış, şekli bozulmuş ya da hastalanmış dallarının kesilip çıkarılması yeterli olur

İklimsel özelliklerine uygun her yerde yetişebilir. Kırmızı yapraklı akça ağaç uygun iklim koşullarınız var ise bahçelere ve parklara villa önlerine dikebilirsiniz. 

 

kırmızı yapraklı akça ağaç

Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaçlar, Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç nelerde yetişir, Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç resimleri, Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç özellikleri, Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç nerelerde yetişir, Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç görselleri, Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç çeşitleri, Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç Türkiye

Kırmızı Çınar Yapraklı Akçaağaç

Bir yanıt yazın