Yurtdışına gönderilecek vize davet mektubu konsolosluğa gönderilmeketdir. Vize davet mektubunun yanında diğer evraklarda olmalıdır. Davet mektubunun güçlü olması için noterden davet edilen kişi adına taahhütname, kişinin gelir durmunu gösteren belgelerinde olması büüyk önem arz etmeketdir. Davet eden için en önemli kriter maaş bordrosu veya düzenli bir gelirinin belgelendirilmesi büyük fayda sağlamaktadır.

Vize Davet Mektubu İçin Gerekli Evraklar

  1. Vize Davet Mektubu
  2. Noterden taahhütname
  3. Maaş bordrosu
  4. Düzenli Geliri Olduğuna Dair belge (Kira, İşyeri, Arsa vs. Gelirleri)
  5. Kişinin ne için davet edildiği hakkında bilgi
  6. Adres Yerleşim Belgesi
  7. Telefon – Mail Bilgileri
Vize davet mektubu nereye gönderilir?

Davet edeceğiniz kişi Türkiye’den daha önce deport oldu ise bu kişiye çalışma izni davetiyesi gönderilmelidir. Çalışma izni davet mektubu; karşılıklı bir iş sözleşmesi ve taahhütname ile hazırlanarak davet edilecek kişiye gönderilir. Kişi çalışma izni davetiyesini alarak Türk Konsolosluğuna başvuru yaparak oradan bir referans kodu talep eder bu referans kodu ile çalışma bakanlığı web sitesi üzerinden online başvuru yapılmaktadır. Detaylı bilgi için ALO 170 yi arayarak destek alabilirsiniz.

Vize davet mektubu nereye gönderilmelidir?

Vize davet mektubu içeriğine göre kişiye yada konsolosluğa gönderilir. Davet mektubunun güçlü olması için noterden davet edilen kişi adına taahhütname, kişinin gelir durmunu gösteren belgelerinde olması büüyk önem arz etmeketdir. Davet eden için en önemli kriter maaş bordrosu veya düzenli bir gelirinin belgelendirilmesi büyük fayda sağlamaktadır.

Vize davet mektubu nereye gönderilir?

Vize davet mektubu nereye gönderilir?” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın