Soğuğa dayanıklı mezarlığa uygun çiçekler

Şubat 9, 2021 Yazarı bitki çeşitleri 0

Soğuğa dayanıklı mezar çiçekleri isimleri; Açelya çiçeği, Atatürk Çiçeği, Ateş Dikeni Çiçeği, Çuha Çiçekleri, Hercai Menekşe Çiçegi, Kardelen Çiçeği, Nergis Çiçeği, Siklamen Çiçeği, Küpe Çiçeği, Karanfil Çiçeği, Orkide Çiçeği ve Yılbaşı Çiçeği olarak sıralanabilir. Mezarlıkların bulunduğu iklim koşullarını göz önüne alarak bu ve benzer türlerde soğuğa dayanıklı mezar bitkilerini tercih edebilirsiniz.

Soğuk havaya dayanıklı mezar bitkileri nelerdir?

Mezarlığa soğuklara dayanıklı bodur bitkiler dikebilirsiniz. Özellikle soğuklara dayanıklı mezarlığa uygun ağaçlar arasında Servi ağacı, çam ağacı, Doruk (ladin) ağacı tercihinde bulunmanız mümkündür. Mezarlığa ekilecek soğuklara dayanıklı kış çiçekleri ise; Dağ menekşesi, çuha çiçeği, süs lahanası, kasımpatı, şebboy, açelya, Atatürk çiçeği, sıklamen, nergis, krizantem, kasımpatı, yılbaşı çiçeği, kardelen olarak bilinir.

Soğuğa dayanıklı mezarlığa uygun çiçekler

Soğuğa dayanıklı mezar çiçeklerinin fiyatları

Soğuklara dayanıklı mezarlıklara dikilecek çiçek ücretleri ortalama olarak şu şekildedir. En düşük fiyat menekşe 10 ₺ den başlamakta diğer çiçek türleri ise 70 ₺ ye kadar çıkmaktadır. Alacağınız çiçek türlerinin sayısı fiyatları değiştirecektir. Mezarlığa ekilecek çiçekleri bir peyzaj firmasına yaptıracaksanız çiçek seçimi ve dikimi baz alınarak en düşük 1.000 ₺ olarak baz alınmalıdır.