Silene nedir? Nakil çiçeği nerelerde yetişir?

Nakil Çiçeği Bakımı

Nakil çiçekleri beyaz, pembe ve mavi renklerde çiçek açar. Nakil çiçeği bitkisi tohumla yapılmaktadır. Nakil çiçeği Ağustos ile Eylül aylarından ekilebilmektedir. Nakil çiçeğini ekerken aralarında 20 cm mesafe olmasına dikkatediniz. Nakil çiçeği (Silene) Güneşli ortamlardan hoşlanır. Nakil çiçeği gübreli – geçirgen topraklarda iyi yetişir bu tür topraklarda fazla sulamaya gerek kalmaz. Doğal ortamında açık taşlı yerlerde yetişmektedir.

nakil çiçeği

Silene Çiçeği Hakkında Bilgiler

Sinena çiçeği 45 cm kadar uzayabilir. Silena çiçeği; tek yıllık, otsu bitki türüdür. Çiçeğin gövdesi hafif tüylü, üst kısımlar salgılı, sürgünleri sarkık olarak yetişir. Silena çiçeği yayılıcı bir çiçek türüdür. Silena çiçeğinin anlamı ise Silene Yunan mitolojisinde Orman Tanrısına verilen isimden geldiği iddia edilmektedir.

Nakil Çiçeği

Doğal olarak Orta veGüney Avrupa’da yetişir. İskandinavya’da çok daha nadir bulunan Silene latifolia adlı türü yetişmektedir. Portekiz’de Algarve bölgesinde ve kuzey Afrika’da da mevcuttur. Silena Çiçeği ABD’nin çoğu eyaletinde vahşi doğada kendi başına yayılış göstermektedir. Bu bölgelerde de Silena çiçeği kırmızı, beyaz, soluk pembe, beyaz reklerde çiçek açan bir bitkidir.