Pomeranian Boo Köpek Cinsi Hakkında Bilgiler

pomeranian boo fiyatları

Pomeranian Boo Köpek Cinsi Hakkında Bilgiler

Pomeranian boo nedir?

Bu köpek cinsi oyuncak gibi durmaktadır ve çoksevimlidir. Oldukça popüler olan pomeranian özellikle zenginlerin tercih ettiği ve sürekli yanlarından ayırmadığı bir türdür. Pomeranian yapı olarak küçük olan bir köpek türüdür. Pomeranian boo çok sevimli bir köpek cinsidir. Pomeranian boo köpek renkleri; Krem, turuncu, kahverengi ve kızıl’dır.

pomeranian boo nedir, pomeranian köpek türleri

Pomeranian boo köpek cinslerinin özellikleri

  • Pomeranian Boo Ağırlığı 1,5 – 3 kg
  • Pomeranian Boo Renkleri Her renkte olabilir
  • Pomeranian Boo Ömrü 15 – 16 yıl
  • Pomeranian Boo Enerjisi Yüksek enerjilidir
  • Pomeranian Boo diğer özellikler Kazma arzusu düşüktür, horlama az olur, kulakları sürekli dik durur.
  • Pomeranian Boo Tarihçesi Pomeranian türünün örnekleri kutup bölgesinde yaşayan iş köpekleri olarak bilinmektedir. Kutuplarda ki bu köpekler yaygın olarak Wolfspitz ya da Spitz tipi olarak bilir ki bu Almanca da sivri nokta anlamına gelmektedir.
  • Pomeranian Boo neden ünlü oldu Kraliçe Victoria köpeklere meraklıydı ve büyük bir üreme çiftliği vardı. Birgün kızıl Pomeranian köpeği ile cemiyete katıldığı için pomeranian boo’nun bu kadar ilgi gördüğü tahmin edilmektedir.
  • Pomeranian Boo yakınlığı Çocuklarla iyi geçinir, Yabancılara karşı mesafelidir.
  • Pomeranian boo gelişimi yaklaşık 10,11 aylık iken ideal boylarına ulaşır. Boyları daha da uzamaz.

Pomeranian Boo bakımı nasıl yapılır?

Bu küçük köpek cinsinin bakımıda zor değildir. Pomeranian boo türü köpekler yemek seçerler. . Tüylerinin bakımı için hafta bir ya da iki kez tarama gereklidir. Pomeranian boo köpeklerinin tüğ dökme zamanında her gün taranarak tüğlerinin alınması gerekir. Kısa süreli düzenli eğzersiz yapabilirler. Bir ayda ortalama 3-5 kez yıkamanız tavsiye edilir. Pomeranian boo köpek türleri obez olmazlar, şişman köpek değillerdir.

pomeranian boo

Pomeranian Boo Köpekleri

Boo cinsi köpekler kendi türleri ile ve yabancı köpet türlerine karşı mesafeli durmaktadır. Pomeranian boo köpek cinsleri yabancılaya karşı çok mesafeli durmaktadırlar. Köpekler oyunları çok severler. Sürekli oyun oynamak isterler. Özellikle son yıllarda çok tercih edilen ve oldukça pahalı olan Pomeranian Boo köpekleri oldukça zekidirler. Pomeranian boo köpekleri kucakta durmayı çokseven bir türdür.

Pomeranian Boo Fiyatları Nedir?

Oldukça popüler olan bu köpek cinsinin fiyatları oldukça pahalıdır. Yani piyasa 400 ₺ ye Pomeranian boo, 800 ₺ ye pomeranian boo, 1500 ₺ ye pomeranian boo köğreki olmaz. Bu köpeklerin piyasa fiyatı en düşük ortalama 5.000 ₺ den başlamaktadır. 5.000 ₺’den başlayan pomeranian boo fiyatları 25.000 ile 30.000 ₺ ye kadar yükselebilir.

Pomeranian Boo Nerede Satılır?

Pomeranian boo köpek türlerinin belli bir satılma adresi varmı yokmu o konuda bir bilgimiz yok. Yalnız Pomeranian sahiplendirme adı altında çok fazla reklam verilmektedir. Popmeranian boo sahiplenmek veya satın almak için kişi veya kurumlar ile yüz yüze temas kurmanızı tavsiye ederiz. Bir çok ciddi kuurm veya kuruluşlar pomeranian boo alımı – satımı veya sahiplendirme yapabilirler.

12 thoughts on “Pomeranian Boo Köpek Cinsi Hakkında Bilgiler

Bir yanıt yazın