Kırmızı çiçekli at kestanesi

Kırmızı çiçekli atkestanesi Aesculus carnea

Kırmızı çiçekli at kestanesinin bilimsel olarak bilinen adı Aesculus carnea’dır. Bu at kestanesi türünün boyu 20 metreye kadar uzayabilir. Park, bahçe ve site alanlarında gölge ağacı olarak tercih edilir. Kırmızı çiçekli at kestanesi drenajı iyi olan rutubetli toprakları çok sever. Kırmızı çiçekli at kestanesinin yaprakalrı 5 parçadan meydana gelmektedir. Kazık kök yapısına sahiptir. Meyveleri kapsül meyve olup 4 cm çapında ve üzeri
fazla dikenli değildir. Kırmızı çiçekli at kestanesi ne zaman çiçek açar?Mayıs ayında çiçek açar çiçek rengi kırmızıdır.

at kestanesi kırmızı

Aesculus carnea zararlıları nedir?

Türkçe olarak kırmızı yapraklı at kestanesi olarak bilninir. 20 metre boylanabilen, rutubetli toprakları seven mayıs aylarında çiçeklenen bir ağaç türüdür. Karaleke en çok görülen hastalıktır. Kuru iklim bitki yetişmesinde sorun meydana getirir. Hava kirliliğine dayanıklıdır. Kitle, park, gölgeleme ağacıdır. Derin ve taze topraklardan hoşlanır. Soğuk iklim şartlarına dayanıklıdır. Ekstrem donlardan etkilenir. Sıcak ve güneşli iklimleri sever. Aydınlık ve yarı gölgeden hoşlanırlar.

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitkiler hakkında bilgiler google reklamı