Karadeniz Göknar Ağacı çeşitleri
- Ağaç Çeşitleri

Doğu Karadeniz Göknar Ağacı

Doğu Karadeniz Göknar Ağacı (Abies nordmanniana)

Doğu Karadeniz Göknar ağaçlarının boyları 50 metreye kadar uzayabilir. Yeşil ve Sarı renklidir. Sürekli yeşil olarak durmaktadır. Doğu Karadeniz Göknarı ılıman iklimlerde çok iyi yetişmektedir. Çok fazla ışık görmesine gerek kalmadan büyürler. Türkiye’de endemik olarak Doğu Karadeniz Göknar ağaç türü vardır. Gölgeli alanlarda bile büyümektedir.

Doğu Karadeniz Göknar Ağacı Özellikleri

  1. Yaprak Durumu Hakkında: Herdemyeşil bir ağaç türüdür. Piramit formludur. Bu ağaç türü sürekli yeşi olarak kalır.
  2. Karadeniz Göknar Ağacı Boyu: 20 metre ile 50 metre boy yapabilirler.
  3. Karadeniz Göknar Ağacı Renkleri: Sarı ve yeşil renklidir.
  4. Peyzajda Kullanım Alanları: Parklarda, meydanlarda peyzaj düzenlemelerinde vurgu amaçlı olarak çok sık kullanılmaktadır.
  5. Karadeniz Göknar Ağacı Nerelerde Yetişir: Ilıman iklimleri severler ve kireçli topraklardan hoşlanmazlar. Yağmurlu ve serin yaz ayları boyunca yüksek nispi nemde iyi gelişirler. Işık istekleri azdır ve gölgeye dayanıklıdırlar.

karadeniz ağacı göknar

Karadeniz Göknar Ağacı çeşitleri, Karadeniz Göknar Ağacı resmi, Karadeniz Göknar Ağacı nasıl yetişir, Karadeniz Göknar Ağacı renkleri, Karadeniz Göknar Ağacı boyu, Bahçeye Karadeniz Göknar Ağacı, parklara Karadeniz Göknar Ağacı

About bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.
Read All Posts By bitki çeşitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir