Çiçeklerle İç Mekan Düzenleme

Mekana uygun seçilen çiçek ve bitkilerin, iç mekan bitkisel tasarım çalışmaları ile, makam ve çalışma odalarına saksı bitkisi ve çalışma odalarına kesme çiçek yerleştirilmesi özellikle iç mekanlarda iyi yetişme gösteren çiçeklerin tercih edilmesi gerekir. İç mekanlara çiçek ve saksı uygulamasında yazlık ve kışlık çiçeklerin, daimi bitkilerin mevsimine göre bir plan dâhilinde niteliklerine göre düzenlenmesidir. İç mekan çiçeklendirme >>

İç mekan çiçekli bitkilerin sulanması; Sulama, bitkilerin ihtiyaç duyduğu ancak doğal yağışlarla karşılanamayan suyun yapay olarak getirilmesi işlemidir. İyi bir sulama optimum yolla yapılabilenidir. Su, bütün bitki dokularının önemli bir yapı maddesidir. Dalcık ve yaprakların %50-75’ini köklerin %60-85’ni ve birçok etli meyvelerin ve %85 veya daha fazla kısımlarını teşkil eder.

iç mekan bitki düzenleme

Related Posts

bitki çeşitleri

Bahçe, Bitkiler, Tarım, Ağaçlar, Çiçekler, Güller, Ağaççıklar, Çalı Türleri, Süs Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Endemik Bitkiler, Türkiye'de yetişen bitki çeşitliliği, Yeşil alanlar, Çim alanları, İnsanların doğa ile ilişkileri vb konularda bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir