Begonya Çiçeği Bahçede Yetişir mi?

Begonya evde nasıl bakılır?

Begonya Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

Begonya evde nasıl bakılır?, Begonya ne zaman çiçek açar?, Çilli begonya çiçek açar mı?, Şeker Begonya nasıl bakılır?, Begonya çiçeği Özellikleri, Begonya çeşitleri, Begonya çiçeği Çeşitleri, Begonya çiçeği Nasıl Çoğaltılır, Çilli begonya nasıl çiçek açtırılır, Katmerli Begonya Bakımı, Begonya Çiçeği Anlamı, Zilli maşa çiçeği, begonya çiçeği bahçede yetişir mi. Dünyanın pek çok bölgesinde ticari amaçlı yetiştirilen saksı bitkisidir. Begonyalar, Santo Domingo’lu botanik uzmanı Begon’dan ismini almıştır. Bu bitkiler; çiçeklerinin rengi, dokusu ve hacmindeki çok değişiklik gösteren yapıları ile saksı bitkisi olarak yetiştirilir.

Begonya Çiçeği

Begonya Çiçek türleri ağırlıklı olarak ılıman iklimlerde çok iyi yeyetişmektedir. Begonya Çiçek Renkleri; Kırmızı, Beyaz ve Turuncu renklerde açmaktadır. Begonya çiçeği iç mekanlarda ve veya ofis ortamlarında rahatlıkla yetişen bir çiçek türüdür. Bakımı genellikle kolaydır. Begonya Çiçeği Anavatanı neresidir; Amerika, Afrika ve Asya kıtalarında yetişmektedir. Sabah güneş alacak bir yere koyulması çok önemlidir. Gelişiminin gür ve sağlıklı olması için biraz ilgilenmeniz yeterli olacaktır. Suyu çok sever, Begonya Çiçeği iki günde bir sulama yapılarak iyi bir durumda kalmaları sağlanır. Begonya Çiçekleri sürekli gölgeli bir ortamda durursa kurur, sabah güneşini alacak bir yere konması çiçeğin gelişimi için çok önemlidir.

begonya nerede yetişir

Begonya Çiçeği Çeşitleri

  1. Ağaç Begonya Çiçeği; Ağaç Begonyanın yaprakları uzun, benekli ve tüysüz olarak büyür. İç mekanlarda çok tercih edilen bir begonya türüdür.
  2. Balmumu Begonya Çiçeği; Bu türde ev ortamında, ofiste yani iç mekanlarda büyümektedir. Doğal ortamda en çok görülen bir türdür.
  3. Baston Begonya Çiçeği; Kanat şeklinde yaprak açmakta olan bir türdür. Sulama ve bakımı aynıdır. Diğer türlere göre daha güzel bir şekle sahiptir.
  4. Yumrulu Begonya Çiçeği; Tüylü olarak büyür, Begonya çiçek türüde iç mekanlarda rahatlıkla yetiştirilmektedir.
  5. Yaprak Begonya Çiçeği; Yaprak kısımları diğer begonya türlerine göre daha küçük olarak yetişmektedir. Dekoratif alanlarda süslenmesi ve bulunması iyi bir görüntü sağlamaktadır.

Begonya Çiçeği Nerede Yetişir?

Begonya iç mekanlarda süs ve dekoratif olarak yetişen bir türdür. 2 günde bir sulama yapılır. Renkları Kırmızı, Beyaz ve Turuncu’dur. Sürekli güneşte durmamalıdır. Begonya Çiçeği sabahları güneş görecek bir yerde durması önemlidir.

One thought on “Begonya Çiçeği Bahçede Yetişir mi?

  1. Merhaba. Zilli maşa çiçeği hakkında bilgi alabilir miyim? Bir begonya cinsi midir? Etiketlerde de yer almış. Ne bir fotoğrafını, ne de hakkında bir bilgiye rastlayamadım.

Bir cevap yazın